Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
jakie preparaty stosować do mezoterapii
,

Co stosować do mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, który na wiele sposobów wpływa pozytywnie na jakość skóry. Niska inwazyjność, naturalne efekty i wielowymiarowa poprawa wyglądu to podstawowe zalety, za które uwielbiamy tę metodę. Działanie mechanicznej stymulacji tkanek w trakcie zabiegu można jednak wzmocnić stosując odpowiednio dobrane preparaty. Sprawdź, co warto stosować do mezoterapii mikroigłowej i na jakiej podstawie dobiera się substancje aktywne!  

Podstawowa zasada działania mezoterapii mikroigłowej

Celem mezoterapii mikroigłowej jest wykonanie kontrolowanych uszkodzeń naskórka. Tak zwane frakcjonowanie skóry przeprowadza się za pomocą specjalnych urządzeń wyposażonych w sterylne mikroigiełki, które najczęściej w sposób pulsacyjnych wykonują setki kanalików na różnej głębokości skóry. Stosuje się także dermarollery i mezorollery. Stopień ingerencji w tkanki zależy m.in. od obszaru zabiegowego i ogólnej kondycji skóry. 

Pod wpływem mikronakłuć organizm uruchamia procesy naprawcze, na czele ze stanem zapalnym. Pod jego wpływem skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, ale dzięki temu w efekcie dochodzi do wzmożonej produkcji czynników wzrostu pobudzających fibroblasty do wytwarzania nowych, zdrowych składników, takich jak kolagen i elastyna odpowiedzialne za jędrność i napięcie. 

Stymulacja naturalnych procesów regeneracyjnych daje następujące efekty:

 • intensywne nawilżenie,
 • wzmocnienie naskórka,
 • ujędrnienie skóry,
 • efekt naturalnego liftingu,
 • wygładzenie powierzchni skóry,
 • wyrównanie kolorytu,
 • redukcja blizn i rozstępów,
 • redukcja cellulitu,
 • promienne, zdrowsza skóra. 

Wsparcie stymulacji skóry za pomocą preparatów

Mezoterapia mikroigłowa w odróżnieniu od jej klasycznej postaci, czyli mezoterapii igłowej opiera się przede wszystkim na mechanicznej biostymulacji skóry. Niemniej jednak w momencie wytwarzania mikrootworów warto skorzystać z ułatwionej dostępności dla składników aktywnych zawartych w preparatach do mezoterapii. 

W tym przypadku są one aplikowane na skórę i wprowadzane głębiej za pomocą odpowiednich urządzeń. Specjalne kosmetyki warto stosować także po zabiegu, co potęguje uzyskiwane efekty. Aplikacja kosmetyków jedynie zewnętrznie nigdy nie przyniesie tak zadowalających efektów, jak wprowadzanie związków aktywnych wprost do źródła problemu, czyli głębszych warstw skóry. 

Preparaty stosowane do mezoterapii mikroigłowej

Najczęściej do mezoterapii mikroigłowej stosuje się preparaty zawierające składniki, takie jak np.

 • Kwas hialuronowy – stanowi on naturalny składnik tkanek, jednak ze względu na wielkość cząsteczek nie przenika przez naskórek. Jest on jednym z najczęściej wybieranych składników mieszanek do mezoterapii. Pobudza produkcję kolagenu, nawilża skórę, redukuje zmarszczki. 
 • Kolagen – jest podstawowym budulcem skóry. Podany podskórnie aktywizuje jej przebudowę i wzmaga produkcję nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się gęściejsza, jędrna i promienna, a zmarszczki są wygładzone.  
 • Kompleksy witamin i minerałów – najczęściej stosuje się witaminy A, E i C. Składniki takie odżywiają skórę, wzmacniają ją i wpływają na poprawę jej wyglądu. 
 • Antyoksydanty – działają ochronnie, spowalniają procesy starzenia się skóry. 
 • Kwasy nukleinowe – są naturalnymi składnikami żywych komórek. Ich podanie podskórne stymuluje regenerację. 

Mezoterapia mikroigłowa – co stosować? 

W Klinice Miracki do mezoterapii stosujemy najnowsze preparaty, które wykazują wielowymiarowy, pozytywny wpływ na skórę. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta stosujemy kompleksy bazujące na kilku podstawowych składnikach lub dobieramy mieszanki zawierające nawet kilkadziesiąt związków aktywnych. 

Niektóre preparaty skupiają się na działaniu przeciwstarzeniowym, inne lepiej redukują konkretne niedoskonałości, takie jak np. przebarwienia, cellulit czy nadmierna suchość skóry. Spersonalizowany wybór preparatów to gwarancja satysfakcjonujących efektów, dlatego zachęcamy do ustalenia wizyty w Klinice Miracki w Katowicach lub Warszawie, gdzie do każdego problemu podchodzimy indywidualnie. 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki