Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
ile zabiegów mezoterapii igłowej
,

Mezoterapia igłowa – ile zabiegów warto wykonać?

Nowoczesne metody poprawy wyglądu, oparte na stymulacji fizjologicznych procesów regeneracyjnych pozwalają na uzyskanie spektakularnych i co ważne, naturalnych efektów. Jednym z takich sposobów jest mezoterapia igłowa. Już jeden taki zabieg daje wyraźną poprawę wizerunku, jednak w celu osiągnięcia możliwie najlepszych rezultatów warto go powtarzać. Wyjaśniamy, od czego zależy ilość zalecanych serii zabiegowych oraz jak często się je wykonuje!

Czym właściwie jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to małoinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na podskórnym podaniu niewielkiej ilości substancji aktywnych. Nakłucia wykonuje się za pomocą cienkiej igły. Zabieg taki nie jest bolesny, wiąże się jedynie z dyskomfortem w trakcie wykonywania nakłuć. 

Preparaty stosowane do mezoterapii igłowej dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb. Zwykle są to substancje zawierające kwas hialuronowy, peptydy, kompleks witamin, minerały, aminokwasy, koenzymy oraz inne związki biostymulujące tkanki. Za pomocą zabiegu składniki docierają do głębokich warstw skóry, a tym samym mają szansę wykazywać pozytywny wpływ na kondycję tkanek dokładnie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. 

Mezoterapia – ilość zabiegów a rodzaj problemu 

Z mezoterapii igłowej mogą korzystać osoby w każdym wieku i z różnymi problemami. Między innymi od rodzaju niedoskonałości, jakie chcemy zredukować zależy to, ile zabiegów mezoterapii warto wykonać. 

Zabieg taki jest doskonałym elementem profilaktyki anti-aging. Odpowiednio dobrany preparat intensywnie nawilża, odżywia i wzmacnia skórę, niwelując problemy, takie jak np. nadmierna suchość, zaburzenia kolorytu, oznaki zmęczenia, czy drobne zmarszczki. Po mezoterapii skóra zostaje pobudzona do przebudowy. Tworzą się nowe komórki kolagenu i elastyny. Poprawie ulega także mikrokrążenie. Dzięki takim właściwościom zabieg sprawia, że cera staje się promienna i gładka, a pacjent zyskuje wyraźną poprawę prezencji w postaci młodszego wyglądu. 

Niekiedy u osób młodych już jednorazowe pobudzenie procesów regeneracyjnych skutkuje poprawą kondycji skóry. Mezoterapia igłowa daje doskonałe rezultaty także przy bardziej zaawansowanych problemach, takich jak zmarszczki, bruzdy, blizny, cellulit, czy rozstępy. Jednak w celu redukcji utrwalonych niedoskonałości najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu zalecanej przez lekarza serii zabiegowej.      

Ile zabiegów mezoterapii zwykle się wykonuje?  

Najlepsze efekty mezoterapii igłowej osiąga się po wykonaniu 4–5 zabiegów. Zwykle taka ilość wystarcza, ale uzyskane efekty zależą także od zastosowanego preparatu, jego objętości, ilości nakłuć, a także obszaru zabiegowego. Ostateczny plan zabiegowy zawsze ustalany jest w sposób spersonalizowany do pacjenta, co gwarantuje najlepszą efektywność. 

Zabiegi mezoterapii igłowej wykonuje się w odstępach, najczęściej co 7, 14 lub 28 dni. Jeśli procedura przeprowadzana jest raz w miesiącu, zwykle przed upływem pół roku osiąga się zamierzony cel. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem mało inwazyjnym. Nakłucia wykonane za pomocą bardzo cienkiej igły nie pozostawiają trwałych śladów. Co więcej działają one dodatkowo stymulująco – mikrootwory intensyfikują naturalne procesy naprawcze. Nie ma więc przeciwwskazań, aby zabieg taki powtarzać w razie potrzeby.  

Po jakim czasie od zakończenia serii można powtórzyć mezoterapię igłową? 

Efekty uzyskiwane po mezoterapii igłowej są naturalne i długo się utrzymują. Jednak w celu zintensyfikowania poprawy kondycji skóry oraz utrzymania jej w doskonałej kondycji warto wykonać zabieg przypominający. 

Po ukończeniu pełnej serii zabiegowej zwykle zalecane jest powtórzenie nakłuć w okresie 3–6 miesięcy po ostatniej sesji. Dzięki zabiegom przypominającym efekt pięknej, młodzieńczej skóry można zachować na znacznie dłużej. Najlepsze rezultaty osiąga się zapobiegając procesom starzenia i niwelując drobne niedoskonałości, dlatego nie warto zwlekać. 

Jeśli zastanawiasz się, ile zabiegów mezoterapii warto wykonać w Twoim przypadku, zachęcamy do ustalenia terminu konsultacji w Klinice Miracki w Katowicach. Lekarz zapozna się z kondycją Twojej skóry i przedstawi propozycję najlepszego dla Ciebie planu postępowania.   

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki