
Co usunie siniaki po mezoterapii?
Mezoterapia wiedzie prym wśród zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Potrzeba rewitalizacji skóry w czasach, w których tak wiele czynników może niekorzystnie wpływać na jej kondycję, jest bardzo duża. Choć mezoterapia należy do małoinwazyjnych zabiegów, czasami może powodować powstawanie siniaków. Jak sobie z nimi radzić? Postaramy się podpowiedzieć skuteczne rozwiązania.
Mezoterapia – klasyczny zabieg medycyny estetycznej. O co w niej chodzi?
Mezoterapia jest zabiegiem opartym na bodźcowaniu naturalnych procesów regeneracyjnych. Odbywa się to za pośrednictwem kilku różnych metod. W tym przypadku również na kilka różnych sposobów, takich jak iniekcja przezskórna, stymulacja przebudowy skóry po jej mikrofrakcjonowaniu czy też bezinwazyjną absorpcję związków aktywnych. W związku z tym wyróżnia się trzy metody mezoterapii: igłową, mikroigłową i bezigłową. Celem każdej z nich jest dotarcie do głębokich warstw skóry z odpowiednią mieszanką odżywczą. Takie działanie wpływa na wysoką skuteczność zabiegu, a przy tym nie ingeruje w ciągłość tkanek.
Mezoterapia – metody
We współczesnej medycynie estetycznej wyróżniamy trzy rodzaje mezoterapii:
- mezoterapię igłową, która polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez iniekcję preparatów zawierających substancje odżywiające skórę, takie jak np. witamina A i C, kolagen, kwas hialuronowy czy inne kompleksy minerałów. Podczas zabiegu rewitalizujące mieszanki są wprowadzane na określoną głębokość skóry dzięki niewielkim nakłuciom wykonywanym cienką igłą;
- mezoterapię mikroigłową, opartą na stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych. I w tym przypadku stosuje się różnorakie preparaty, ale fundamentem jest tu fizjologiczny remodeling skóry, zainicjowany kontrolowanymi mikrouszkodzeniami naskórka. Zastosowanie takich bodźców powoduje, że organizm samoczynnie je naprawia, wytwarzając przy tym nowe komórki kolagenu i elastyny;
- mezoterapię bezigłową, która polega na wprowadzaniu substancji aktywnych za pomocą nowatorskich metod wykorzystujących zjawisko elektroporacji. Dzięki emisji impulsów elektrycznych zwiększa się wchłanianie zastosowanych preparatów kosmetycznych. Ta metoda jest bezbolesna, nie wymaga ingerencji w tkanki i daje świetne efekty bez długotrwałej rekonwalescencji.
Warto pamiętać, że mezoterapia bezigłowa nie jest zamiennikiem kuracji igłowej czy mikroigłowej. Wszystkie rodzaje mezoterapii mają inny sposób i zasięg działania, wskazania oraz efektywność, dlatego powinny być dobierane indywidualnie do potrzeb Pacjenta.
Mezoterapia – krok po kroku
Jak każdy zabieg, tak i każda mezoterapia zaczyna się od konsultacji z naszym specjalistą. To właśnie on, po zebraniu dokładnych informacji i oceny kondycji skóry, dobiera odpowiedni zabieg.
Sama procedura, niezależnie od rodzaju mezoterapii, przebiega dość podobnie – dany obszar jest poddawany zabiegowi nakłucia. Trwa od kilku do 25 minut, w zależności od leczonego obszaru.
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona lub delikatnie opuchnięta. To naturalna reakcja tkanek na nakłucia. W miejscu iniekcji mogą występować również niewielkie ranki i zasinienia, które jednak zwykle mijają po maksymalnie kilku dniach. Reakcja zapalna jest zamierzona, ma na celu pobudzenie tkanek do odbudowy.
Jak sobie radzić z krwiakami i siniakami po mezoterapii?
Jeżeli siniaki po zabiegu mezoterapii są bardzo widoczne, należy działać szybko. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w maści lub kremy z witaminą K, aby móc po nie sięgnąć po mezoterapii. Można też miejscowo stosować preparaty zawierające kasztanowiec, arnikę górską lub żywokost lekarski. Doustnie można wesprzeć się witaminą C, K i rutyną – preparaty wzmacniają naczynia krwionośne. Siniaki po mezoterapii goją się szybko, więc proces leczenia powinien być skuteczny. Aby przyspieszyć ich gojenie, powinniśmy przez kilka dni unikać wzmożonej aktywności fizycznej, picia gorących napojów i alkoholu, a także nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
Jeśli drobnym siniakom po zabiegach estetycznych towarzyszy także delikatny obrzęk, warto zastosować zimne okłady, które zmniejszają opuchliznę – nie należy jednak przykładać kostek lodu bezpośrednio do skóry, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na efekty mezoterapii. Jeżeli mamy skłonność do siniaków, dobrym rozwiązaniem może okazać się przyjmowanie preparatów z diosminą na ok. 1-2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Pamiętajmy jednak, aby przez kilka dni po zabiegu unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew, np. aspiryny. Wiele pacjentek zastanawia się, czy ryzyko pojawienia się siniaków wzrasta w trakcie trwania miesiączki – nie jest to jednak prawda, a przy tym miesiączka nie stanowi żadnego przeciwwskazania do zabiegu.
Podsumowując – mezoterapia jest świetnym sposobem na dogłębne odżywienie i odmłodzenie skóry. Jej popularność wśród Pacjentów jest poparta skutecznością. Zachęcamy do odwiedzenia Kliniki Miracki w Warszawie i sprawdzenia, czy zabieg mezoterapii jest dla Ciebie.
Zapraszamy też na zabiegi w naszych klinikach w Łodzi, Katowicach i Krakowie.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Akcja Ciało – zapomnij o nadmiarze tkanki tłuszczowej i ciesz się wyszczuploną sylwetką!
- Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę
- Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia
- Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?
- Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie
- Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja
- Pięknego Dnia Kobiet!
- Zaczynamy Akcję Ciało! Twoje naturalne piękno
- Jak długo po odsysaniu tłuszczu należy nosić ubranko uciskowe?
- Czy po liposukcji laserowej pozostają blizny?
- Jakie zabiegi można połączyć z liposukcją ultradźwiękową lub laserową?
- Czy dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu?
- Dlaczego nie można pić alkoholu po mezoterapii?
- Dlaczego trzeba pić dużo wody po powiększaniu ust? Zalecenia po zabiegu
- Kiedy można się całować po powiększaniu ust?