Skip to main content
,

Co zrobić żeby mieć większe wcięcie w talii? Eksperci z warszawskiej kliniki radzą

Wąska talia to obecnie jeden z głównych atrybutów kobiecego piękna. Wiele Pań dąży do uzyskania figury o kształcie klepsydry, aby pozbyć się własnych kompleksów i czuć się atrakcyjnie. Wyszczuplenie talii jest również celem wielu kobiet, które chcą wrócić do swojej dawnej formy po ciąży. Od czego zależy wcięcie w talii i co zrobić, aby je uzyskać? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Od czego zależy wcięcie w talii?

Każdy człowiek jest inny. Różnimy się między sobą nie tylko pod względem rysów twarzy czy linii papilarnych, ale również kształtu sylwetki. Współczesny kanon piękna zakłada, że wyznacznikiem kobiecej atrakcyjności jest m.in. wąska talia, kontrastująca z dużym biustem i szerokimi biodrami. Jest to jednak typ sylwetki, którym niewiele osób może pochwalić się z natury.

Jednymi z głównych czynników, które wpływają na kształt sylwetki, a zatem większe lub mniejsze wcięcie w talii, są budowa anatomiczna danego organizmu oraz genetyka. Na te aspekty nie mamy wpływu i jeśli są dla nas niekorzystne, nie możemy nic z tym zrobić. Czynnikami, na które mamy wpływ, są stopień rozwinięcia mięśni brzucha oraz ilość tkanki tłuszczowej w okolicach talii. Oba te parametry możemy regulować poprzez dietę i właściwie ukierunkowaną aktywność fizyczną.

Istnieje też trzecia droga, przy pomocy której można uzyskać upragnione wcięcie w talii. Są nią odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, dostępne w gabinetach Kliniki Miracki w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

Jak uzyskać wcięcie w talii?

Jednym z popularnych sposobów modelowania sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej jest odsysanie tłuszczu. Zabieg ten, znany również jako liposukcja, polega na mechanicznym oddzieleniu nadmiaru tłuszczu od innych tkanek, a następnie usunięciu go z organizmu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i może być przeprowadzony na wielu obszarach ciała – w tym na brzuchu i boczkach, których kształt odpowiada za wcięcie w talii.

Liposukcja należy do procedur umiarkowanie inwazyjnych. W jej trakcie na ciele pacjenta wykonywane są kilkumilimetrowe nacięcia, przez które chirurg wprowadza pod skórę mikrokaniulę zakończoną ssakiem. Tkanka tłuszczowa odessana z ciała pacjenta może zostać zutylizowana lub wykorzystana jako autologiczny wypełniacz w zabiegu lipofillingu. W ten sposób, przy okazji jednego zabiegu chirurgicznego, możliwe jest nie tylko wyszczuplenie talii, ale również np. powiększenie piersi lub wymodelowanie pośladków.

Istnieją też mniej inwazyjne metody modelowania sylwetki i pogłębiania wcięcia w talii. Jedną z nich jest lipoliza kawitacyjna, która wspomaga pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc opornych na spalanie. Jednymi z takim obszarów są brzuch i boczki, których szczupły kształt warunkuje posiadanie wcięcia w talii.

Liposukcja ultradźwiękowa wykorzystuje technologię HIFU (eng. High Intensity Focused Ultrasound) do ujędrniania i modelowania ciała. Procedura rozpoczyna się od wprowadzenia do ciała pacjenta specjalistycznej sondy, która emituje fale ultradźwiękowe. Docierają one precyzyjnie do tkanki tłuszczowej i rozbijają ją na mniejsze fragmenty, które następnie zostają odessane poza ustrój w postaci emulsji.

Liposukcja kawitacyjna jest metodą bezpieczną i skuteczną. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii okres rekonwalescencji po zabiegu został zredukowany do niezbędnego minimum i trwa ok. 14 dni. Zalecenia obejmują głównie noszenie ubranka uciskowego i stosowanie masaży limfatycznych. Niepożądane skutki uboczne takiej procedury ograniczają się jedynie do lekkiej opuchlizny, która ustępuje samoistnie.

Kolejną metodą pogłębiania wcięcia w talii jest wyszczuplanie laserowe. Zabieg ten jest całkowicie nieinwazyjny i bezpieczny. Polega na stymulowaniu tkanek wiązkami lasera diodowego, które przenikają przez naskórek, nie uszkadzając go. Cała procedura trwa jedynie 25 minut i nie wymaga rekonwalescencji! Jednorazowa sesja zabiegowa pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej na danym obszarze ciała nawet o 25%.

0