Skip to main content
,

Ile kosztuje odessanie tłuszczu z brzucha w Warszawie?

Większość osób dąży do udoskonalania swojej sylwetki. Szczupły i proporcjonalny kształt ciała można uzyskać na wiele sposobów, przy czym osiągnięcie upragnionego celu nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Jeżeli borykasz się z kompleksami, które dotyczą Twojego ciała lub masz przed sobą ważną uroczystość, na której chcesz wystąpić jako najlepsza wersja siebie, odessanie tłuszczu z brzucha może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jak przebiega i ile kosztuje ten zabieg w Warszawie? Dowiedz się, czytając poniższy artykuł.

Na czym polega odsysanie tłuszczu?

Odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja, to zabieg chirurgiczny, który polega na mechanicznym usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała. Jest to popularna procedura  kosmetyczna, wykonywana przez chirurgów plastycznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, pozwala coraz skuteczniej osiągać pożądane rezultaty, przy jednoczesnym maksymalnym skróceniu okresu rekonwalescencji.

Liposukcja jest skuteczną metodą redukcji tkanki tłuszczowej, przeznaczoną osób, które nie mogą pozbyć się nadmiarowych kilogramów za pomocą diety i ćwiczeń. Podobnie jednak, jak każdy inny zabieg operacyjny, wiąże się z możliwością wystąpienia efektów ubocznych i powikłań. Dlatego też przed podjęciem decyzji o liposukcji, warto wypróbować alternatywne, mniej inwazyjne metody modelowania i wyszczuplania sylwetki. Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele możliwości, od zabiegów laserowych, przez zastosowanie mikrofal, aż po terapie ultradźwiękowe.

Jak przebiega odsysanie tłuszczu z brzucha?

Pierwszym etapem liposukcji brzucha, podobnie jak każdego innego zabiegu chirurgicznego, jest przygotowanie pacjenta. Obowiązkowym krokiem w przypadku tej procedury jest wykonanie odpowiednich badań (przede wszystkim badań krwi). Na podstawie ich wyników, w także wywiadu z pacjentem, lekarz decyduje o kwalifikacji do zabiegu. Na tym etapie muszą zostać wykluczone przeciwwskazania, takie jak ciąża czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

Odsysanie tłuszczu wykonywane jest zwykle w znieczuleniu miejscowym. Zdarzają się też sytuacje, w których lekarz decyduje o zastosowaniu znieczulenia ogólnego. W następnym kroku na ciele pacjenta blisko miejsca zabiegowego zostają wykonane niewielkie nacięcia, przez które chirurg wprowadza w głąb tkanek mikrokaniulę. Jest to narzędzie medyczne, przy pomocy którego zgromadzony pod powierzchnią skóry tłuszcz zostaje rozbity na mniejsze części, a następnie wyprowadzony poza ustrój.

W dalszej kolejności następuje zszycie nacięć i założenie opatrunków. Szwy są zwykle zdejmowane po ok. tygodniu od przeprowadzenia zabiegu. Pierwsze efekty liposukcji są widoczne natychmiast. Stabilizują się w ciągu kolejnych tygodni, w czasie których wskazane jest przestrzeganie zaleceń, które obejmują m.in. noszenie specjalnych ubrań uciskowych i unikanie przegrzewania ciała.

Opcjonalnie tkankę tłuszczową uzyskaną na drodze liposukcji można wykorzystać do wykonania lipotransferu. Zabieg ten polega na wszczepieniu własnych komórek tłuszczowych pacjenta do wybranej części ciała w celu zwiększenia jej objętości lub poprawienia kształtu. Lipotransfer stosuje się najczęściej do powiększania piersi, podnoszenia pośladków, ale także wypełniania ubytków tkankowych, np. na policzkach lub pod oczami.

Ile kosztuje odsysanie tłuszczu z brzucha w Warszawie?

Ceny zabiegu odsysania tłuszczu wahają się w zależności od obszaru ciała, jaki ma zostać poddany zabiegowi, a także od zastosowanej metody pracy. W przypadku liposukcji brzucha ceny wahają się zwykle w granicach 3500-6000 zł.

Dla pacjentów Kliniki Miracki w Warszawie, Krakowie, Łodzi oraz Katowicach dostępne są korzystne pakiety, które pozwalają znacznie zredukować cenę zabiegu. Jeżeli zdecydujesz się na liposukcję więcej niż jednej części ciała lub zabieg łączony (np. liposukcję z lipotransferem), otrzymasz korzystny rabat. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do naszych gabinetów na profesjonalne konsultacje!

0