
Czy labioplastyka ma jakieś efekty uboczne?
Labioplastyka to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii estetycznej, któremu poddają się kobiety w różnym wieku. Część pacjentek Kliniki Miracki w Warszawie zastanawia się, czy z tą popularną procedurą zabiegową wiążą się skutki uboczne? Jakie przejściowe dolegliwości mogą wystąpić u kobiet, które zdecydowały się na zmianę kształtu i wymodelowanie warg sromowych?
Spis treści:
Kiedy wykonuje się labioplastykę? Wskazania do zabiegu
Możliwe skutki uboczne labioplastyki – co warto wiedzieć?
Jak wygląda rekonwalescencja po labioplastyce?
Kiedy wykonuje się labioplastykę? Wskazania do zabiegu
Labioplastyka jest dedykowana dla kobiet, które chcą poddać się korekcie warg sromowych w związku z ich asymetrią lub przerostem. Gdy wargi sromowe są zbyt duże, często dochodzi do bolesnych otarć np. od bielizny, spodni czy legginsów, szczególnie podczas uprawiania sportu np. biegania, jazdy konnej, czy jazdy na rowerze. Część kobiet borykających się z tym problemem nie akceptuje wyglądu swoich okolic intymnych i odczuwa wstyd, niechętnie zakładając kostium kąpielowy, czy unikając nagości przed partnerem. Defekty takie jak przerost lub asymetria warg sromowych mogą być również źródłem nawracających infekcji miejsc intymnych, dlatego labioplastyka podnosi komfort życia pacjentki nie tylko przez poprawę wyglądu tej partii ciała, ale także poprzez wpływ na zdrowie pacjentki.
Możliwe skutki uboczne labioplastyki – co warto wiedzieć?
Labioplastyka niesie ze sobą stosunkowo nieduże ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Możemy podzielić je na wczesne oraz późne. Do wczesnych, niegroźnych i przejściowych efektów ubocznych zaliczamy m.in.:
- obrzęk okolic intymnych,
- uczucie dyskomfortu,
- dolegliwości bólowe w obszarze zabiegowym,
- przejściowe zaburzenia czucia.
Do późnych, niepożądanych skutków ubocznych należy asymetria – zbyt małe lub zbyt duże wycięcie tkanek oraz tzw. scalloping tj. „wywijanie” się warg sromowych mniejszych. Warto podkreślić, że poważne skutki uboczne pojawiają się stosunkowo rzadko (mniej, niż 5% przypadków) i najczęściej są nie tyle błędem lekarskim, ile konsekwencją niestosowania się pacjentki do zaleceń pozabiegowych.
Jak wygląda rekonwalescencja po labioplastyce?
Zabieg labioplastyki w zależności od indywidualnego przypadku jest przeprowadzany za pomocą noża chirurgicznego lub lasera medycznego. Bez względu na metodę, procedura nie wymaga długiej rekonwalescencji – trwa ona około 3-4 tygodni. W tym czasie pacjentka powinna unikać intensywnego wysiłku fizycznego i szczególnie dbać o higienę miejsc intymnych. W okresie rekonwalescencji niewskazane jest również noszenie obcisłej bielizny i spodni, korzystanie z basenu, sauny, solarium. Przez około miesiąc należy wstrzymać się od golenia, depilowania miejsc intymnych oraz współżycia z partnerem, aby nie zaburzać procesu stopniowego gojenia się ran. Jeśli chodzi o życie zawodowe, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pacjentka wróciła do swoich obowiązków już w 2-3 dniu po zabiegu.
Pamiętajmy, że stosując się pozabiegowych wskazań lekarza,minimalizujemy ryzyko skutków ubocznych, ciesząc się ze spektakularnych efektów labioplastyki. Warto wybierać zaufanych i doświadczonych specjalistów, którzy cieszą się dobrymi opiniami wielu zadowolonych pacjentek, szczególnie z tego względu, iż jest to trwały – nieodwracalny zabieg.
Jeśli rozważasz korektę warg sromowych i masz więcej pytań odnośnie labioplastyki, umów się na wstępną konsultację z jednym z naszych ekspertów, który rozwieje Twoje wątpliwości i dobierze rodzaj terapii dostosowany do Twojego problemu.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Pięknych Świąt Wielkanocnych!
- Efekty zabiegów Redukcji zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology w Klinice Miracki
- Akcja Ciało – zapomnij o nadmiarze tkanki tłuszczowej i ciesz się wyszczuploną sylwetką!
- Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę
- Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia
- Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?
- Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie
- Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja
- Pięknego Dnia Kobiet!
- Zaczynamy Akcję Ciało! Twoje naturalne piękno
- Jak długo po odsysaniu tłuszczu należy nosić ubranko uciskowe?
- Czy po liposukcji laserowej pozostają blizny?
- Jakie zabiegi można połączyć z liposukcją ultradźwiękową lub laserową?
- Czy dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu?
- Dlaczego nie można pić alkoholu po mezoterapii?