NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Czy mezoterapia działa?

Mezoterapia to zabieg anti-aging o wielokierunkowym działaniu, który przynosi oczekiwane i długotrwałe efekty. Z jej pomocą można pokonać problemy skóry, a do tego odżywić ją, rozświetlić i wyraźnie odmłodzić. Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jednak czy jej popularność jest zasłużona? Czy mezoterapia w ogóle działa?

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest jednocześnie nazwą techniki zabiegowej oraz samego zabiegu. To niechirurgiczna metoda leczenia skóry, którą w dermatologii estetycznej stosuje się od lat 70. XX stulecia. Mezoterapia stosowana współcześnie znacznie różni się od tej sprzed pół wieku – na pewno jest mniej inwazyjna i bardziej efektywna. Zaawansowane technologie i szeroka gama różnorodnych preparatów do mezoterapii sprawiają, że można relatywnie szybko uzyskać oczekiwaną poprawę skóry – zlikwidować konkretny mankament urodowy, a przy tym pobudzić skórę do biorewitalizacji i wzmocnić ją przed skutkami procesu starzenia. 

Mezoterapia ma uniwersalne zastosowanie. Doskonale nawilża, regeneruje i odmładza skórę we wszystkich obszarach ciała. Redukuje przebarwienia, likwiduje cienie pod oczami, liftinguje i wygładza. Pomaga na zmarszczki, rozstępy, cellulit. Jest wykorzystywana nie tylko w dermatologii, lecz również ginekologii estetycznej. Sprawdza się także w problemach natury trychologicznej – mezoterapia skóry głowy polecana jest osobom borykającym się z łysieniem i nadmiernie wypadającymi włosami. Mezoterapia jest dobra na wszystko i może z niej skorzystać prawie każdy. 

Jak działa mezoterapia?

Mezoterapia polega na dostarczeniu w głąb skóry odpowiednich substancji leczniczych lub pielęgnacyjnych. W tym celu wykorzystuje się różne techniki zabiegowe:

 • iniekcję – mezoterapia igłowa, mikroigłowa (mezzorollery, dermorollery),
 • elektroporację (falę magnetyczną) – mezoterapia bezigłowa,
 • ultradźwięki – sonoforeza,
 • prąd galwaniczny – jonoforeza.

Zasadniczo, działanie mezoterapii jest dwutorowe. Po pierwsze, poprawia kondycję skóry, dostarczając odpowiednie preparaty bezpośrednio do żywych warstw naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Dzięki temu podane substancje mogą zadziałać szybciej, silniej, a zarazem bezpieczniej dla całego organizmu. Po drugie, mezoterapia pobudza skórę do rewitalizacji za pomocą iniekcji. Kontrolowane mikrouszkodzenia stają się impulsem do samoodnowy. Mezoterapia to leczenie przez dobroczynne uszkodzenie. Zresztą podobny mechanizm działania spotyka się przy laseroterapii czy peelingach chemicznych.

W wyniku intensywnego nakłuwania skóra aktywuje procesy naprawcze. Z uszkodzonych naczyń krwionośnych uwalniają się płytki krwi, a wraz z nimi cenne czynniki wzrostu – peptydy, pobudzające komórki do dzielenia się i różnicowania, kluczowe dla regeneracji tkanek. To za ich sprawą fibroblasty zaczynają działać sprawniej. Zwiększa się produkcja kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i innych elementów macierzy komórkowej. Poprawia się mikrokrążenie. Skóra się leczy i odbudowuje, czego efekty widać już po kilku tygodniach – w poprawie kolorytu, gęstości, napięcia i elastyczności.

Czy mezoterapia działa?

Mezoterapia działa i może zdziałać cuda! Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, że stosowane w tym zabiegu substancje omijają naskórek i docierają w głąb skóry, czyli do źródła problemu. Ponadto mezoterapia ma precyzyjnie ukierunkowane działanie. Szereg technik zabiegowych i różnorodność preparatów medycznych i kosmetycznych mogą być dostosowane indywidualnie do potrzeb Pacjenta. To najlepszy sposób na poprawę kondycji skóry i uchronienie jej przed szkodliwym wpływem różnych czynników, głównie słońca i upływającego czasu. 

Mezoterapia, czy warto?

 • Tak, ponieważ to najlepszy sposób na piękną i zdrową skórę.
 • Tak ponieważ to mezoterapia jest podstawą anti-aging, skutecznie zabezpiecza skórę przed procesem starzenia.
 • Tak, ponieważ nawet jeden zabieg przynosi wyraźną poprawę, choć oczywiście najlepiej przejść pełną terapię, zgodną z indywidualnie ustalonym planem leczenia.
 • Tak, ponieważ mezoterapia trwa kilkanaście minut, a przynosi długotrwałe efekty. 
 • Tak, ponieważ mezoterapia odejmuje lat i pozwala utrzymać skórę w świetnej formie!

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mezoterapii igłowej? Przeczytaj: https://klinikamiracki.pl/mezoterapia/

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki