Skip to main content
,

Czy można łączyć kwasy z mezoterapią?

Peelingi chemiczne i mezoterapia są zabiegami, których popularność i skuteczność nie słabnie w gabinetach kosmetycznych. Ale czy można je połączyć? Choć różni je metoda wykonania, to jednak posiadają wiele cech wspólnych. Zastosowanie terapii łączonej obu tych zabiegów może przynieść spektakularne rezultaty. 

Jak działa mezoterapia? 

Zabieg mezoterapii przede wszystkim ma na celu intensywne zainicjowanie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Ze względu na sposób stymulacji w gabinetach można spotkać trzy rodzaje mezoterapii: bezigłową, mikroigłową i igłową. Metody różnią się od siebie sposobem pobudzania skóry do odbudowy. Odbywa się poprzez bezinwazyjnie, za pomocą nakłuć oraz w oparciu o mikrofrakcjonowanie. Celem każdej z nich jest dotarcie do tych głębokich warstw skóry, do których nie mają szans dotrzeć kosmetyki. Dzięki temu zabieg jest bardzo skuteczny a przy tym nie wpływa w żaden sposób na ciągłą strukturę tkanek. W efekcie skóra regeneruje się w naturalny sposób i jest dogłębnie odżywiona. 

Mezoterapia jest bardzo efektywna w przypadku walki z mniejszymi lub większymi bliznami ze względu na wspomniane procesy stymulujące. Oprócz tego świetnie się sprawdza w przeciwdziałaniu starzeniu się skóry. Dzięki mikrokanalikom, które powstają w wyniku nakłuć do tkanek docierają zastosowane preparaty, które w zależności od potrzeb mogą działać nawilżająco, rewitalizująco lub nawet rozjaśniająco na przebarwienia. 

Peelingi chemiczne 

Peeling chemiczny jest świetną alternatywą dla osób, które nie chcą zdecydować się na bardziej inwazyjny zabieg z medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który charakteryzuje niska inwazyjność i szybkość przeprowadzania procedury, bez problemu można go często powtarzać. A co ważne, pozytywne efekty zabiegu widać szybko i wyraźnie.

Zadaniem peelingu chemicznego jest głębokie oczyszczenie i złuszczenie skóry, dzięki czemu naskórek jest gładki i miękki, a cera zdecydowanie jędrniejsza. W zależności od zastosowanych preparatów, mogą działać na różnej głębokości skóry – dochodząc nawet do skóry właściwej. Poza tym, podobnie jak mezoterapia, peelingi chemiczne stymulują powstawanie kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego, wykazując działanie anti-aging. Jest to także doskonała metoda wspomagania terapii trądziku, łojotoku, leczenia przebarwień i innych skórnych defektów.

Co wybrać – mezoterapię czy peelingi chemiczne?

Wszystko zależy od rezultatów, jakie chcemy osiągnąć oraz potrzeb naszej skóry. Jeżeli zmagamy się z trądzikiem i chcemy odświeżenia i oczyszczenia skóry – warto zdecydować się na peelingi chemiczne. Pod okiem specjalisty zostaną dobrane właściwe substancje i ilość zabiegów, które spełnią nasze oczekiwania. W przypadku potrzeby dogłębnego odżywienia i nawilżenia bardziej pomocna może być mezoterapia igłowa z zastosowaniem odpowiedniego preparatu, który zrewitalizuje naszą skórę. Najlepiej każdy problem naszej skóry rozważyć indywidualnie, konsultując go z profesjonalistą. 

Peelingi chemiczne i mezoterapia – terapia łączona

Połączenie obu zabiegów może bardzo korzystnie wpłynąć na kondycję naszej skóry. Zastosowanie peelingu chemicznego pozwoli dobrze oczyścić skórę, dzięki czemu substancje aktywne wprowadzane za pośrednictwem mezoterapii trafiają do głębszych warstw skóry. Zastosowanie obu zabiegów jednocześnie zadziała jeszcze bardziej stymulująco. Decydując się na peeling i substancje aktywne o tym samym działaniu, mamy szansę uzyskać jeszcze lepsze efekty niż w przypadku osobnych metod. Zatem połączenie obu zabiegów wzmacnia ich efektywność i daje doskonałe rezultaty. 

Jeśli zainteresowała Cię terapia łączona w przypadku wspomnianych metod i chciałabyś/chciałbyś sprawdzić co jest najlepsze dla Twojej skóry, umów się na konsultacje do Kliniki Miracki w Warszawie. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą dobrać najlepszą kurację. 

Zapraszamy też na zabiegi w naszych klinikach w Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0