Skip to main content
,

Jakie zalety ma zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Rewitalizacja skóry, szczególnie na twarzy, szyi i dekolcie staje się coraz bardziej potrzebna wraz z upływem czasu. Aby zapobiec utracie młodzieńczej witalności, błyskawicznie odżywić i zregenerować naszą skórę, warto sięgnąć po zabiegi mezoterapii mikroigłowej!

Mezoterapia mikroigłowa – czym jest i jak działa?

Mezoterapia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów współczesnej kosmetologii. Czynniki atmosferyczne, stres, zmęczenie, brak aktywności, używki, intensywna, wielogodzinna praca i niedobór snu – to wszystko niekorzystnie wpływa na kondycję naszej skóry. Cera szarzeje, pojawiają się zmarszczki, obrzęki, zasinienia, znika jędrność. Mezoterapia dogłębnie odżywia naszą skórę, przywraca jej świetlistość i pomaga zlikwidować najbardziej widoczne oznaki przemęczenia. 

W mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się specjalne urządzenia, które wykonują serie mikronakłuć na precyzyjnie określoną głębokość. Sterylne igły wprowadzane są do głębokiej warstwy skóry właściwej, w efekcie czego powstają mikroskopijne kanały stymulujące skórę do naprawy. Głównym celem mezoterapii mikroigłowej jest pobudzanie naturalnych procesów regeneracyjnych tkanek. Wytwarzanie licznych, kontrolowanych otworów stymuluje komórki skóry do przebudowy, dzięki czemu powstają zdrowe komórki kolagenu i elastyny, które zastępują te uszkodzone, rozciągnięte i niezdolne do pracy. 

Bezpośrednio po zabiegu rozpoczyna się faza stanu zapalnego, którego celem jest regeneracja celowo wytworzonych mikrootworów. Na tym etapie organizm produkuje  czynniki wzrostu, dzięki którym powstają nowe naczynia krwionośne i keratynocyty. 

Kolejną częścią pozabiegowego procesu jest proliferacja, czyli intensywne rozmnażanie się komórek skóry i naczyń krwionośnych. Skutkuje to wytwarzaniem nowych komórek kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za utrzymanie napięcia i jędrności skóry.  

W efekcie dochodzi do właściwej rewitalizacji skóry. Tkanka łączna staje się zdrowsza i bardziej gęsta. Widoczne zmiany w poprawie wyglądu obserwuje się także na powierzchni skóry, na co wpływa przede wszystkim wzmocnienie jej głębszych warstw stanowiących bazę dla naskórka. 

Mezoterapia mikroigłowa w etapach zabiegu

Jak każdy zabieg, tak i mezoterapia mikroigłowa zaczyna się od konsultacji z naszym specjalistą. To właśnie on, po zebraniu dokładnych informacji i oceny kondycji skóry, dobiera adekwatny zabieg.

Choć mezoterapia mikroigłowa należy do zabiegów małoinwazyjnych, sama procedura nakłuwania może być pozbawiona komfortu, ale na pewno nie jest bolesna. Krótkotrwałe ukłucia w większości przypadków nie wymagają znieczulenia. Jeżeli jednak Pacjent jest szczególnie wrażliwy, może poprosić o znieczulenie miejscowe w postaci maści. Wtedy odczuwalność wprowadzania cienkich igiełek na określoną głębokość jest zminimalizowana się do zera.

Tuż po zabiegu nasza skóra będzie zaczerwieniona i/lub delikatnie opuchnięta – tak tkanki naturalnie reagują na nakłucia. W wierzchniej warstwie skóry mogą pojawić się małe ranki i zasinienia, które zwykle ustępują samoistnie po kilku dniach. Reakcja zapalna wywołana jest intencjonalnie, ma za zadanie pobudzić tkanki do odbudowy i lepszej pracy.

Po zabiegu mezoterapii igłowej istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Rekonwalescencja jest jednak bardzo krótka i mało wymagająca – ogranicza się do właściwej higieny i stosowania właściwych kremów. Efekty są widoczne niemalże od razu, dzięki czemu szybko możemy cieszyć się odżywioną i świetlistą skórą.

Mezoterapia mikroigłowa jest niezastąpioną metodą szybkiej regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Można ją wykonywać w różnym wieku a także nawet przy bardzo delikatnej i wrażliwej skórze. Ze względu na błyskawiczne rezultaty i skuteczność, zabieg ten cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeżeli Twoja skóra wymaga natychmiastowej reanimacji, zachęcamy do umówienia się na wizytę w jednym z naszych gabinetów w Warszawie.  

Zapraszamy też na zabiegi w naszych klinikach w Katowicach, Łodzi i Krakowie.