Skip to main content

Lekarze z katowickiej kliniki ujawniają czy po mezoterapii można pić alkohol

Jednym z najbardziej popularnych zabiegów odżywiających skórę jest mezoterapia. Charakteryzuje ją nie tylko wysoka skuteczność, ale też mała inwazyjność. Można ją wykonywać w każdym wieku i przy każdym rodzaju skóry. Choć nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, warto się zatroszczyć o zabiegowy obszar z należytą uwagą. A czy po zabiegu można wypić lampkę wina? Odpowiadamy!

Co wiemy o mezoterapii?

Medycyna estetyczna oferuje szerokie spektrum zabiegów, które mają za zadanie spełnić potrzeby naszej skóry. Jedne z nich są bardziej inwazyjne, inne mniej. 

Mezoterapia to zabieg, którego fenomen polega na skutecznej aktywizacji naturalnych procesów regeneracyjnych skóry. Stymulacja odbywa się na kilka sposobów – poprzez iniekcję ze związkami aktywnymi, ich bezinwazyjna absorbcja oraz mikrofrakcjonowanie skóry po których następuje dynamiczna jej przebudowa. Daje nam to trzy różne rodzaje mezoterapii – igłową, bezigłową i mikroigłową. Rezultatem każdej z nich jest całkowita rewitalizacja skóry bez uszkodzenia ciągłej budowy tkanek. 

Charakterystyka zabiegów mezoterapii

Najbardziej elementarną metodą mezoterapii jest mezoterapia igłowa. Jak sama nazwa wskazuje, zabieg opiera się na wykonaniu nakłuć za pomocą igły i wprowadzeniu odżywczych mieszanek – witamin, aminokwasów, koenzymów, kwasu hialuronowego, kolagenu i innych. Dzięki iniekcji preparaty docierają do najbardziej potrzebujących regeneracji miejsc, uaktywniając je do przebudowy. Mezoterapia igłowa doskonale radzi sobie nie tylko ze skórą twarzy, sprawdza się także w leczeniu blizn i rozstępów. Doceni ją szczególnie skóra dojrzała, która potrzebuje szybkiego odmłodzenia. 

Stosunkowo nowoczesną formą mezoterapii jest mezoterapia mikroigłowa. W przeciwieństwie do swojej tradycyjnej poprzedniczki, opiera się na dostarczeniu aktywnych substancji poprzez małoinwazyjną serię nakłuć. Podczas zabiegu skóra jest frakcjonowana na setki maleńkich otworów, nie tak głębokich, jak w mezoterapii igłowej, ale za to znacznie liczniejszych. To właśnie one inicjują dynamiczne procesy regenerujące, dzięki czemu powstają nowe komórki kolagenu i elastyny. Skóra jest jędrna, młodsza i błyszcząca. 

Z kolei mezoterapia bezigłowa podczas zabiegu wykorzystuje elektroporację, tj. działanie fali elektromagentycznej. Emitowane impulsy elektryczne mają za zadanie zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, dzięki czemu wchłanianie się odpowiednio przygotowanych preparatów jest znacznie głębsze poprzez poszerzone kanały hydrofilowe. Ta procedura sprawia, że nawet bardzo delikatna cera jest promienna, nawilżona i odżywiona. 

Co wpływa na skuteczne rezultaty mezoterapii?

Celem mezoterapii jest łagodny, naturalny lifting skóry. Nowo powstające komórki kolagenu i elastyny zagęszczają i napinają tkanki. Zabieg wpływa też na mikrokrążenie, dzięki czemu każda warstwa skóry jest odżywiona i dotleniona. Już po kilku, maksymalnie kilkunastu dniach uzyskuje się efekt promiennej i zdrowo wyglądającej cery. 

Częstotliwość przeprowadzania mezoterapii ustalana jest indywidualnie. Skóra po takiej ingerencji potrzebuje czasu, aby się zregenerować. Im młodsza skóra, tym szybciej dojdzie do siebie po zabiegu. Jednak na zdolność do naprawy wpływa nie tylko wiek, ale także tryb życia, dieta, stres, powietrze czy stopień aktywności fizycznej. Dlatego istotne jest, by zadbać o siebie przed i po zabiegu. 

Czy po mezoterapii można spożywać alkohol? 

O ile sam zabieg nie wymaga wyrzeczeń, o tyle na regenerację skóry wpływa wiele czynników. Działanie alkoholu nie tylko nie sprzyja naturalnym procesom przebudowy, ale przede wszystkim negatywnie wpływa na cały organizm. Dlatego też jeśli chcemy, aby efekt mezoterapii utrzymywał się dłużej, warto odmówić sobie suto zakrapianych imprez na rzecz jednej lampki wina. 

Jeżeli Twoja skóra potrzebuje dogłębnego odżywienia, a Ty chcesz się cieszyć jej naturalnym pięknem, zachęcamy do umówienia się na zabieg mezoterapii w jednej z naszych klinik – w Klinice Miracki w Katowicach lub w Warszawie.

Zapraszamy też na zabiegi w naszych klinikach w Łodzi i Krakowie.

0