Czy po usunięciu pieprzyków zostają blizny?

Pieprzyki i inne znamiona skórne czasami bywają atutem dodającym urody, a niekiedy prawdziwą zmorą. Na poziom ich estetyki wpływa ich wielkość, lokalizacja oraz wygląd. Zdarza się także, że względy wizualne nie mają znaczenia wobec zdrowia – gdy pieprzyki zmieniają kolor, to znak, że należy niezwłocznie udać się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. W skutecznym usunięciu niechcianych pieprzyków pomocny jest na przykład zabieg laserowy. 

Jaki laser na pieprzyki? 

Znamiona skórne w postaci pieprzyków nie muszą z nami zostać do końca życia. Szczególnie jeśli nie dodają nam uroku. W obecnych czasach, gdzie technologia jest coraz bardziej zaawansowana, laseroterapia radzi sobie z niechcianymi zmianami skórnymi w kilkadziesiąt minut w sposób bezpieczny, bezbolesny i bez efektów ubocznych. Jeżeli zmiana jest większa, na jej usunięcie potrzeba kilku sesji, aby osiągnąć pożądany efekt. Wśród urządzeń laserowych Laser CO2 Metrum Cryoflex uznawany jest obecnie za najlepsze narzędzie do usuwania szpecących nas znamion skórnych. Na swą bardzo dobrą opinię zasłużył dzięki ogromnej skuteczności, niewielkiemu ryzyku powikłań oraz gwarancji szybkiego powrotu pacjentów do codzienności.

Usuwanie pieprzyków laserem CO2 Metrum Cryoflex powoduje, że znikają one całkowicie, nie pozostawiając śladów w postaci blizn. Laseroterapia jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – jest absolutnie bezpieczna. Z tego względu z kuracji mogą bez obaw skorzystać kobiety w ciąży. Dodatkowo laser ten pozwala na bezbolesne, bezinwazyjne i szybkie wyeliminowanie problemu, jakim mogą być brodawki wirusowe, znamiona barwnikowe, naczyniaki rubinowe, a nawet blizny. Skuteczność zabiegu została potwierdzona klinicznie, a efekty są niemal natychmiastowe. 

Jak wygląda zabieg?

Pierwsza wizyta zaczyna się od konsultacji z dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, który po dokładnym wywiadzie i dermatoskopowym zbadaniu znamienia stwierdzi jego pochodzenia oraz kondycję. Jeżeli znamię będzie klasyfikowało się do zabiegu, lekarz po zebraniu niezbędnych informacji będzie mógł dobrać właściwą metodę. 

Fenomen lasera CO2 polega na emisji niewidzialnego światła o fali wynoszącej 10 600 nm długości, które bardzo dobrze pochłania woda. Podczas zabiegu następuje powierzchniowe odparowanie znamienia oraz usunięcie tego, co znajduje się głębiej. Aby pozbyć się jednego pieprzyka wystarczy kilka minut i kilka “strzałów” urządzenia. Następnie w miejscu działania lasera na tkankę powstaje powierzchniowy strupek, który znika po okresie 3-4 tygodni nie pozostawiając blizn. Cały zabieg przebiega bezboleśnie, ale jeżeli Pacjent ma życzenie, można zastosować znieczulenie miejscowe. Zwykle jest ono zbędne. 

Jakie są zalety usunięcia znamion laserem CO2 Metrum Cryoflex?

 • natychmiastowe efekty – większość znamion można usunąć podczas jednego zabiegu. Jeżeli blizny są rozległe i głębokie, wymagają kilku zabiegów. Ich ilość i częstotliwość zawsze wyznacza lekarz;
 • komfortowy zabieg – technologia systemu chłodzenia sprawia, że zabieg jest bezbolesny;
 • brak ran i krwi – w trakcie zabiegu krwawienie nie występuje, a więc nie dochodzi do infekcji, a leczone miejsce goi się w szybkim tempie;
 • nie pozostawia blizn – a nawet wspomaga regenerację tkanek, ponieważ zamyka naczynia limfatyczne i krwionośne oraz pobudza włókna kolagenowe do działania;
 • jest zupełnie bezpieczny – z zabiegu mogą korzystać dzieci, dorośli a także kobiety w ciąży.

Jeżeli borykasz się z niechcianym pieprzykiem lub dokucza Ci obecność innego znamienia, zapraszamy na wizytę konsultacyjną w Klinice Miracki w Warszawie. Jeśli Twój pieprzyk zaczyna wyglądać podejrzanie, natychmiast zgłoś się do dermatologa albo lekarza medycyny estetycznej. 

Zapraszamy też na zabiegi w naszych klinikach w Katowicach, Łodzi i Krakowie.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki