Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
co ilw powtarzać depilację laserowa

Czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić? Rozwiewamy wątpliwości

Samodzielne radzenie sobie z niechcianym owłosieniem może być bolesne, kosztowne i czasochłonne. Dlatego coraz więcej naszych pacjentów stawia na depilację laserową. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej przygotowaniom do zabiegu i odpowiemy na kluczowe pytanie: czy przed depilacją laserową trzeba się ogolić i jak to zrobić?

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej w Klinice Miracki w Warszawie odbywa się szczegółowa konsultacja z kosmetologiem. W tym czasie specjalista może zweryfikować, czy u pacjenta nie występują przeciwwskazania do laseroterapii. Jeśli zostaniesz zakwalifikowany do zabiegu, kosmetolog przedstawi Ci szczegóły dotyczące przygotowania do laseroterapii. To ważne, żeby zastosować się do zaleceń, ponieważ od tego zależy skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu. Podstawowe zasady, których należy przestrzegać przed depilacją laserową to:

 • Nie opalaj się co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem – ani na słońcu, ani w solarium. Chociaż nowoczesne lasery do depilacji, takie jak Thunder MT są w stanie usuwać owłosienie również przy ciemnej karnacji, to świeża opalenizna może sprawić, że skóra będzie nadwrażliwa na światło lasera i podatna na uszkodzenia.
 • Odstaw leki i zioła światłouczulające. Dokładną listę środków, które mogą wchodzić w reakcję ze światłem laserowy, przedstawi Ci kosmetolog podczas konsultacji. Specjalista poinformuje Cię również, w jakim czasie po odstawieniu tych leków możesz odbyć pierwszy zabieg depilacji laserowej.
 • W dniu zabiegu nie używaj produktów do pielęgnacji skóry na obszarze, który ma być poddawany depilacji. Dotyczy to wszelkich kosmetyków, takich jak balsamy nawilżające, olejki, kosmetyki do makijażu, pudry. Nie używaj też dezodorantów, ani antyperspirantów, a perfumy rozpyl na ubraniu, a nie na skórze.
 • Zrezygnuj z zabiegów, polegających na wyrywaniu włosów już kilka tygodni przed planowaną depilacją laserową. Jeśli niechciane włosy zostaną wyrwane przed zabiegiem, laser do depilacji nie ma możliwości przedostania się do wnętrza mieszka włosowego i zniszczenia jego macierzy.
 • Dzień przed lub w dniu depilacji laserowej rano musisz dokładnie ogolić ciało na obszarze, który ma zostać poddany depilacji laserowej. Użyj w tym celu zwykłej maszynki do golenia.

Golenie przed zabiegiem depilacji laserowej

Odpowiadając na tytułowe pytanie, przed depilacją laserową trzeba się ogolić! Usunięcie włosków z powierzchni ciała bezpośrednio przed depilacją laserową jest bardzo ważne. Zrób to dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu rano. Dzięki skróceniu włosów laser nie będzie skupiał się na łodydze nad powierzchnią skóry, ale na samym mieszku włosowym. Urządzenie będzie mogło łatwo zlokalizować mieszki włosowe bez marnowania energii na włosy, które już wyrosły. Pozwala to również uniknąć nieprzyjemnych poparzeń skóry.

Do ogolenia ciała przed epilacją laserową użyj zwykłej maszynki do golenia. Uważaj, żeby nie skaleczyć skóry ostrzem maszynki, ponieważ wszelkie podrażnienia są przeciwwskazaniem do depilacji laserem. W żadnym wypadku nie usuwaj włosów kremem do depilacji – zawarta w nich chemia rozpuszcza łodygę włosa i może uniemożliwić skuteczną depilację laserową. Podczas golenia warto zostawić mały fragment nieogolonej skóry, by kosmetolog mógł ocenić efekty poprzednich sesji laserowych, a w przypadku pierwszej wizyty – ocenić typ owłosienia. Kosmetolog przed zabiegiem ogoli pozostawiony fragment włosów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki