Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
sposób na odrastające włoski po depilacji

Dlaczego włosy po depilacji laserowej odrastają?

Jeśli masz dość częstego golenia i woskowania, to depilacja laserowa jest odpowiednia dla Ciebie. Po serii zabiegów możesz na długo zapomnieć o depilacji. Niektórzy nawet uważają, że laserowe usuwanie owłosienia na zawsze uwalnia od golenia maszynką. W rzeczywistości po pewnym czasie włoski zawsze odrastają, najczęściej jednak w niewielkich ilościach i można je łatwo usunąć podczas tzw. zabiegów przypominających. Przedstawiamy najczęstsze przyczyny odrastania włosków po epilacji.

Jakie efekty daje laser do depilacji?

Podczas epilacji laserowej mieszki włosowe ulegają uszkodzeniu i nie są w stanie już odrosnąć. Dzieje się tak dlatego, że światło lasera wchodzi w kontakt z melaniną – barwnikiem włosa. Na skutek tego powstaje zjawisko selektywnej fototermolizy, a macierz włosa zostaje trwale zniszczona. Jednak może się zdarzyć, że niektóre mieszki włosowe przetrwają leczenie laserowe i w przyszłości będą w stanie wytworzyć nowe włosy.

Po kilku sesjach depilacji laserowej możesz cieszyć się pozbawioną włosów skórą przez lata, ale pamiętaj o tym, że w pewnym momencie mogą pojawić się pojedyncze włoski i warto wtedy umówić się z kosmetologiem na zabieg przypominający, który przedłuży efekty.

Przyczyny odrastania włosków po depilacji laserowej

Część osób po depilacji laserowej może cieszyć się trwałymi rezultatami przez wiele lat. Nie ma jednak możliwości, aby przewidzieć przyszłość i stwierdzić z całą pewnością, że włosy już nigdy nie odrosną. Z biegiem czasu mieszki włosowe mogą zregenerować się po początkowym uszkodzeniu i ponownie odrosnąć. Przyczyn odrastania włosów po depilacji laserowej jest wiele, a poniżej przedstawiamy najczęstsze z nich:

 • Zmiana poziomu hormonów, np. pod wpływem ciąży, menopauzy czy PCOS.
 • Zażywanie niektórych leków, zwłaszcza hormonalnych, np. doustnej antykoncepcji czy hormonalnej terapii zastępczej.
 • Obszar zabiegu – włosy na twarzy czy w okolicach bikini mogą odrosnąć szybciej, ponieważ są bardziej podatne na zmiany hormonalne.
 • Źle dobrany harmonogram zabiegów epilacji, np. zbyt długie przerwy pomiędzy zabiegami w serii lub nieprzestrzeganie umówionych terminów.

Jak często trzeba wykonywać depilację laserową?

To trudne zadanie, aby wyeliminować każdy mieszek włosowy na danym obszarze. Laser do depilacji działa tylko na włosy w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). Podczas tej fazy w mieszku włosowym znajduje największa ilość melaniny i dlatego laser jest w stanie go skutecznie zniszczyć. Konieczna jest więc seria zabiegów, która pozwoli wyłapać wszystkie włoski, będące w fazie aktywnego wzrostu, na danym obszarze. Zazwyczaj rekomendujemy 6-8 lub więcej zabiegów – ich dokładna liczba i częstotliwość ustalane są indywidualnie. Pełna seria depilacji laserowej to gwarancja satysfakcjonujących efektów.

To, jak często należy wykonywać zabiegi przypominające, jest kwestią indywidualną. U jednych osób będzie to 6 miesięcy, u innych kilka lat. Najczęściej jednak zalecamy wykonywanie zabiegów przypominających raz do roku, również profilaktycznie, jeśli nawet nie zauważyliśmy ponownego wzrostu włosów. Pozwoli to uśpić mieszki włosowe na długi czas. Nawet jeśli jakieś włoski odrosną po kilku miesiącach od wykonania pełnej serii epilacji, są one dużo cieńsze i słabsze. To zupełnie normalne i nie znaczy, że zabieg został źle wykonany. Zazwyczaj wystarczy tylko jeden zabieg przypominający, aby przedłużyć efekty. Co więcej, z czasem częstotliwość zabiegów może się zmniejszyć, ponieważ wraz z kolejnymi depilacjami mieszki włosowe osłabiają się coraz bardziej.

W razie innych pytań dotyczących depilacji laserowej zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki