
Dermabrazja laserowa a dermabrazja mechaniczna
Dermabrazja to zabieg, który pozwala kompleksowo zadbać o naszą twarz. Zobacz, na czym polega różnica między dermabrazją mechaniczną a laserową!
Na czym polega dermabrazja laserowa – w czym tkwi jej przewaga nad dermabrazją mechaniczną?
Dermabrazja laserowa to zabieg, który jest w stanie kompleksowo zadbać o naszą twarz. Przy pomocy tej metody możemy skutecznie przeciwdziałać skutkom starzenia skóry, usuwać drobne przebarwienia i blizny, a także poprawiać koloryt cery. Dermabrazja laserowa w swym działaniu przypomina tradycyjną dermabrazję mechaniczną, jednak zastosowane w tym przypadku światło laserowe daje nam dużo większe możliwości i pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów złuszczania skóry twarzy. Po zabiegu skóra staje się znacznie bardziej wygładzona, napięta i odmłodzona.
Czym jest dermabrazja? Dermabrazja laserowa a mechaniczna
Zabiegi laserowej dermabrazji frakcyjnej i dermabrazji mechanicznej przy użyciu kwasów mają ten sam cel – przeprowadzić kompleksowe złuszczanie naskórka i górnych warstw skóry właściwej, aby uzyskać efekt odmłodzenia, rozświetlenia i wygładzenia skóry. Jednak frakcyjna dermabrazja laserowa okazuje się zabiegiem bardziej skutecznym i precyzyjnym od zabiegów mechanicznych. Potwierdzeniem tego faktu jest to, że jeden zabieg dermabrazji laserowej, np. przy pomocy dostępnych w naszej klinice urządzeń Fotona Dualis SP, Alma Harmony iPixel czy Pixel CO2, odpowiada 8-10 sesjom tradycyjnej mikrodermabrazji. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.
Dla kogo zabieg laserowy na twarz? Wskazania do zabiegu
Zabieg dermabrazji laserowej jest przeznaczony dla każdej osoby, która chce uzyskać szybki i widoczny efekt odmłodzenia oraz odświeżenia skóry twarzy. Terapia sprawdzi się doskonale zarówno przy redukcji powierzchownych zmarszczek oraz przebarwień, jak i widocznej utraty gęstości czy jędrności na skórze. Dzięki zabiegowi dermabrazji laserowej możemy także pozbyć się problemu rozszerzonych porów, niewielkich blizn i ziemistego kolorytu skóry. Zabieg dermabrazji pozwala pozbyć się blizn różnego rodzaju, w tym rozstępów skórnych. Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu dermabrazji, o których pacjent jest informowany podczas wizyty konsultacyjnej.
Kiedy będą widoczne efekty zabiegu laserowego odmładzania twarzy?
Większość naszych Pacjentów zauważa różnicę w wyglądzie swojej skóry już po kilku dniach od przeprowadzonego zabiegu dermabrazji laserowej, jednak optymalne efekty spłycenia zmarszczek czy redukcji blizn pojawiają się zazwyczaj po upływie około 30 dni po zakończonej terapii. Podczas pojedynczego zabiegu naświetlaniu poddaje się tylko 20-25% powierzchni skóry, dlatego specjaliści zalecają, aby dermabrazję laserową wykonywać w seriach – przy laserze Fotona Dualis SP około trzech zabiegów w miesięcznych odstępach. Dzięki temu całkowite wygładzenie i kompleksową poprawę wyglądu skóry uzyskamy na przestrzeni 6 miesięcy po przeprowadzonej serii zabiegów.
W jaki sposób działa dermabrazja laserowa?
W przypadku dermabrazji laserowej wykorzystuje się technikę frakcjonowania, czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser nie jest urządzeniem inwazyjnym – nie prowadzi do uszkodzenia struktury skóry na całej powierzchni, ale wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych obszarach skóry. To sprawia, że poza procesem złuszczania, skóra zostaje dodatkowo pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, a tym samym do intensywnej produkcji nowych komórek naskórka i nowego kolagenu oraz elastyny. Po zabiegu nakładany jest specjalny opatrunek, którego celem jest ochrona skóry przed działaniem czynników zewnętrznych.
Rekonwalescencja i gojenie się skóry po zabiegu
W związku z tym, że działanie laserów wykorzystywanych przy dermabrazji laserowej ma charakter ablacyjny, na obszarach objętych zabiegiem mogą wystąpić zaczerwienienie skóry, obrzęk i umiarkowane pieczenie skóry, które jednak powinno minąć po kilku godzinach od zabiegu. Zaczerwieniona i opuchnięta skóra może utrzymywać się przez około 2 dni po zabiegu. Nasilenie i czas trwania tych dolegliwości zależy od indywidualnych uwarunkowań skóry, jednak zazwyczaj Pacjent wraca do formy już po upływie około tygodnia od zabiegu.
Więcej informacji na temat laserów wykorzystywanych do usuwania blizn, zmarszczek, cellulitu, znamion, trądziku różowatego i innych zmian skórnych znajdziesz u specjalistów naszych klinik medycyny estetycznej w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.
Kategorie
Popularne Tagi
Popularne wpisy
- Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę
- Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia
- Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?
- Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie
- Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja
- Pięknego Dnia Kobiet!
- Zaczynamy Akcję Ciało! Twoje naturalne piękno
- Jak długo po odsysaniu tłuszczu należy nosić ubranko uciskowe?
- Czy po liposukcji laserowej pozostają blizny?
- Jakie zabiegi można połączyć z liposukcją ultradźwiękową lub laserową?
- Czy dzięki liposukcji pozbędę się cellulitu?
- Dlaczego nie można pić alkoholu po mezoterapii?
- Dlaczego trzeba pić dużo wody po powiększaniu ust? Zalecenia po zabiegu
- Kiedy można się całować po powiększaniu ust?
- Ile dni po powiększaniu ust można je malować?