Skip to main content
,

Dlaczego pojawiają się siniaki po powiększaniu ust?

Wiele kobiet zainteresowanych zabiegiem powiększania ust zastanawia się, czy siniaki po iniekcjach wypełniacza z kwasem hialuronowym są normalnym zjawiskiem. Dziś wyjaśnimy, skąd się biorą siniaki po powiększaniu ust, jak długo się utrzymują i czy powinny stanowić powód do niepokoju.

Skąd się biorą siniaki po powiększeniu ust?

Stosowanie wypełniacza, czyli ostrzykiwanie ust preparatem z wypełniaczem daje praktycznie natychmiastową poprawę wyglądu. Usta stają się pełniejsze, nawilżone, sprężyste i gładkie, a ponadto wypełniacz podbija kolor czerwieni wargowej. Zabieg wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej i trwa od 15 do 45 minut, zwykle wystarczy jedna sesja zabiegowa, by osiągnąć pożądane rezultaty. Brak okresu rekonwalescencji i rezultaty, które utrzymują się nawet do 8-12 miesięcy sprawiają, że powiększanie ust kwasem hialuronowym to powszechnie wykonywana procedura w naszej klinice.

Zastanawiasz się, dlaczego tak często po iniekcjach wypełniacza z kwasem hialuronowym w okolicy ust pojawiają się małe siniaczki i krwiaki? Zasinienia są naturalną konsekwencją pracy z igłą. Im więcej nakłuć, tym większe ryzyko wystąpienia tego typu defektów. Jak podkreślają nasi doświadczeni specjaliści, pojawienie się małego siniaka jest naturalnym skutkiem podczas każdej procedury zabiegowej, która wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry pacjentki.

Czy można uniknąć siniaków po powiększeniu ust? Jak długo się utrzymują?

Istnieją sposoby, dzięki którym możesz zminimalizować ryzyko wystąpienia siniaków po zabiegu powiększania ust. Wystarczy odpowiednio wcześnie się do tego przygotować. W jaki sposób? Na około 2 tygodnie przed planowaną procedurą zabiegową zacznij spożywać produkty bogate w witaminę C, możesz też sięgać po preparaty z diosminą lub rutyną, które wzmacniają naczynka krwionośne. Po zabiegu możesz aplikować kremy i maści wspomagające regenerację skóry np. z heparynę lub wyciągiem z arniki w składzie. Pomocne mogą okazać się również specjalistyczne żele witaminą K, wyciągiem z ruszczyka kolczastego, estyną lub wyciągiem z kasztanowca. Przydatne mogą okazać się także zimne okłady, które działają obkurczająco na naczynka krwionośne. 

Jesteś ciekawa, jak długo utrzymują się siniaki po powiększaniu ust? Jest to dość indywidualna kwestia, u jednych zmiany są widoczne przez kilka, a u innych przez kilkanaście dni od wykonania zabiegu. Jeśli czeka Cię ważne spotkanie i chcesz wyglądać atrakcyjnie, możesz zamaskować siniaki zielonym korektorem. 

Powiększanie ust kwasem a przeciwwskazania zabiegowe

Pamiętaj, że każda procedura zabiegowa jest obarczona pewnymi przeciwwskazaniami, nie inaczej jest w przypadku iniekcji preparatu z kwasem hialuronowym (mimo że substancja ta występuje naturalnie w ludzkim organizmie). Zabieg modelowania i powiększania ust nie wykonujemy u pacjentek w okresie ciąży i karmiących piersią, a także podczas miesiączki. Przeciwwskazaniem jest też przyjmowanie aspiryny i leki przeciwzapalnych. Do innych czynników wykluczających zaliczamy m.in.:

  • choroby nowotworowe,
  • padaczkę,
  • infekcje skórne,
  • nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu,
  • opryszczkę,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • nierealistyczne oczekiwania co do efektów zabiegu.

Masz zastrzeżenia co do kształtu i wielkości Twoich ust? Dowiedz się więcej o zabiegu powiększania modelowania ust kwasem hialuronowym i umów na wizytę w naszej Klinice Miracki

0