Skip to main content
,

Druga broda to Twój problem? Sprawdź, jak możesz się go pozbyć

Tzw. druga broda, czyli inaczej podwójny podbródek to problem natury estetycznej, który wynika z miejscowych depozytów tłuszczu zlokalizowanych między gardłem a brodą. Wiedz, że problem ten nie zawsze jest spowodowany nadwagą lub otyłością. Drugi podbródek może być uwarunkowany genetyczne lub być konsekwencją przyjmowania nieprawidłowej postawy ciała, co z czasem prowadzi do wiotczenia mięśni. Jak usunąć podwójny podbródek? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części wpisu.

Usuwanie drugiego podbródka dzięki radiofrekwencji

Jednym z powszechnie wykonywanych zabiegów likwidujących drugą brodę jest radiofrekwencja mikroigłowa. Podczas zabiegu lekarz usuwa miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową i dodatkowo pobudza produkcję włókien kolagenowych oraz elastynowych przez fibroblasty. W następstwie tych procesów procedura poprawia owal twarzy, a wiotka skóra pod brodą znów jest jędrna. Czy usuwanie podwójnego podbródka tą metodą jest bolesne? Mikronakłuwanie w połączeniu z falą radiową może powodować pewien dyskomfort. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie wymaga rekonwalescencji. Jeśli chodzi o przeciwwskazania, są to:

  • ciąża i okres karmienia,
  • aktywne choroby nowotworowe,
  • Stany zapalne w obszarze zabiegowym,
  • przerwanie ciągłości naskórka w problematycznym rejonie.

Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek

Druga metoda usuwania lokalnych depozytów tłuszczu to lipoliza iniekcyjna. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Na czym polega? Specjalista na drodze iniekcji wprowadza w problematyczny rejon preparat, który rozpuszcza tłuszcz (w odpowiednio dobranej dawce). Dzięki wstrzyknięciu środka adipocyty (komórki tłuszczowe) są wydalane z organizmu wraz z przemianami metabolicznymi. 

Ile trwa zabieg lipolizy podwójnego podbródka? W zależności od indywidualnego przypadku 15-20 minut. Jak długo trzeba czekać na rezultaty? Efekt finalny jest widoczny po wykonaniu 2-3 sesji przeprowadzanych w kilkutygodniowych odstępach czasu (a niekiedy wystarczy już jeden zabieg). Warto wspomnieć, że lipoliza iniekcyjna nie wymaga szczególnej rekonwalescencji, dzięki czemu nie musisz rezygnować z codziennych zajęć ani brać urlopu. 

Liposukcja ultradźwiękowa na drugą brodę

Jeśli chcesz zredukować nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową w rejonie podbródka, możesz też poddać się liposukcji ultradźwiękowej (kawitacyjnej). Zabieg polega na usuwaniu niechcianego tłuszczu za pomocą ultradźwięków, które dodatkowo ujędrniają skórę. Miejscowe znieczulenie niweluje odczucia bólowe. Wiedz, że zabieg liposukcji ultradźwiękowej nie wymaga długiej rekonwalescencji (już następnego dnia możesz wrócić do codziennych obowiązków) ani szczególnych przygotowań. Pamiętaj jednak, aby na 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po zabiegu liposukcji z zakresu zaprzestać picia alkoholu i palenia papierosów. W tym okresie nie powinno się też przyjmować aspiryny ani jej pochodnych.

Usuwanie drugiego podbródka dzięki terapii Endermolift

Zabieg Endermolift wykorzystuje masaż i mikroimpulsy, które pozwalają pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej i stymuluje fibroplasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zabieg nie jest bolesny ani dyskomfortowy, trwa około 20 minut. Terapię przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany kosmetolog. Do czynników wykluczających możliwość poddania się tej metodzie zaliczamy:

  • infekcje i stany zapalne skóry.
  • schorzenia autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • aktywną opryszczkę,
  • bielactwo,
  • zapalenie żył.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu usuwania podwójnego podbródka wspomnianymi metodami? Umów się na konsultację w naszej Klinice Miracki

0