AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny na dekolcie

Blizny na dekolcie są zazwyczaj efektem przebytego trądziku, któremu towarzyszył stan zapalny. Trądzik oraz jego następstwa w postaci blizn i przebarwień poza dekoltem i twarzą mogą także obejmować obszar pleców czy ramion. Blizny na dekolcie mogą jednak pojawić się także w wyniku urazu mechanicznego, oparzenia, operacji czy wypadku.

Blizny na dekolcie – przyczyny

Blizny na dekolcie po trądziku to przede wszystkim efekt nieprawidłowo przeprowadzonego leczenia trądziku. Brak precyzyjnej eliminacji martwych komórek i bakterii zalegających w obrębie zmian trądzikowych zaburza proces gojenia się rany i przyczynia się do nieprawidłowej budowy nowopowstałej tkanki. W taki sposób na dekolcie lub innych obszarach ciała objętych trądzikiem tworzy się potrądzikowa blizna zanikowa. Różni się ona od wyglądu typowej blizny np. po urazie mechanicznym. Blizna potrądzikowa przybiera postać miejscowego wgłębienia w skórze, a jego wielkość i głębokość jest uzależniona od stopnia zaawansowania trądziku oraz zaburzeń procesu gojenia.

Blizny na dekolcie – leczenie

Leczenie blizn na dekolcie należy rozpocząć po całkowitym zakończeniu procesu leczenia trądziku. Około 6-12 miesięcy trwa naturalny proces regeneracji skóry, podczas którego blizny mogą stać się mniej widoczne lub zniknąć całkowicie. W początkowej fazie leczenia blizn warto sięgnąć po apteczne preparaty na blizny np. maści i kremy, a po upływie kilku miesięcy, rozważyć ich usunięcie przy pomocy specjalistycznych metod leczenia w gabinecie lekarskim.

Blizny na dekolcie – usuwanie

Współczesna medycyna estetyczna ma do zaoferowania szeroki wachlarz zabiegów redukujących blizny na ramionach po trądziku. Bardzo dobre efekty przynosi usuwanie blizn z dekoltu przy pomocy urządzeń laserowych, które prowadzą do namnożenia w skórze włókien kolagenu i elastyny, a tym samym jej zagęszczenia i naturalnego wypełnienia blizn. Przy usuwaniu blizn potrądzikowych na dekolcie bardzo pomocne mogą okazać się także inne metody np. terapia światłem LED, mezoterapia, karboksyterapia, peeling chemiczny czy zabiegi, przy których dokonuje się iniekcji np. wypełnianie kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem. Czasami najlepszym rozwiązaniem okazuje się połączenie kilku różnych metod leczenia.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn na dekolcie:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki