AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny na plecach

Blizny na plecach mogą być pozostałością po trądziku, wypadku, oparzenia. Blizny to nic innego jak zmiana skórna, która powstała przez uszkodzenie skóry właściwej. Gdy ta warstwa została uszkodzona, organizm zastąpił ją inną tkanką, w tym przypadku tkanką łączną włóknistą. Przez to blizna może charakteryzować się zgrubieniem oraz innym kolorem. Plecy są obszarem skórnym na którym może występować trądzik, który bardzo uszkadza skórę właściwą.

Blizny na plecach – usuwanie

Obecnie medycyna estetyczna posiada wiele sposób na leczenie oraz usuwanie blizn, lecz najlepszym rozwiązaniem jest laseroterapia. Zabieg polega na poddaniu blizny naświetlaniu  laserowym. Głowica lasera wysyła wiązkę światła, która rozbija strukturę blizny. W zależności od rozmiaru, koloru oraz głębokości blizny, lekarz może wybrać różne metody, m.in. laseroterapię pikosekundową, peeling chemiczny czy karboksyterapię.

Blizny na plecach – problemy

Jeśli blizny na plecach są duże, mogą dawać objawy bólowe. Nie muszą być to bóle w okolicach blizny, lecz mogą promieniować, np. na kręgosłup, szyję lub głowę. Jednak konsekwencje nieleczonych blizn są najczęściej ukryte w psychice pacjenta. Osoby, których plecy są pokryte bliznami, często nie chcą pokazywać swojego ciała np. na basenie lub na plaży. Mogą prowadzić do poważnych kompleksów, które wpływają na życie codzienne. Dlatego należy usunąć blizny, szczególnie gdy medycyna estetyczna ma do tego idealne narzędzia.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn na plecach:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa
Arthrex

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki