AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Bruzdy na twarzy

Bruzdy na twarzy to trwałe zmiany w strukturze skóry, które są efektem naturalnych procesów starzenia. Pojawiają się między 20. a 30. rokiem życia w postaci zmarszczek mimicznych i pogłębiają się wraz z upływem czasu, tworząc stałe zagłębienia w skórze.

Bruzdy na twarzy – przyczyny

Bruzdy na twarzy to rodzaj zmarszczek, z którym mają do czynienia zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wraz z wiekiem, gdy organizm produkuje coraz mniejszą ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, skóra traci swoją naturalną elastyczność i powstają na jej powierzchni charakterystyczne zagięcia, zagłębienia oraz nierówności. Czas powstawania oraz głębokość bruzd na twarzy uzależniona jest wielu różnych czynników – w tym predyspozycji genetycznych, stylu życia czy sposobu codziennej pielęgnacji skóry.

Bruzdy na twarzy – rodzaje

Istnieje kilka charakterystycznych miejsc na twarzy, w których pojawiają się bruzdy i od których wzięły się ich nazwy. Najszybciej powstającym rodzajem bruzd są bruzdy nosowo-wargowe, które tworzą pionowe i półokrągłe wgłębienia ciągnące się od kącików ust do nosa. Równie często mamy do czynienia z bruzdami marionetkowymi, które powstają w okolicy policzków i brody, tworząc charakterystyczne fałdy, a także ,,doliną łez”, którą nazywamy bruzdy na dolnych powiekach.

Bruzdy na twarzy – leczenie

Bruzdy na twarzy są naturalnym elementem procesu starzenia skóry i nie wymagają interwencji lekarza. W związku z tym, że dodają twarzy lat, wiele osób decyduje się na ich wygładzanie lub wypełnianie w gabinetach medycyny estetycznej. Popularnym sposobem na pozbycie się bruzd jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem, zabiegi laserowe, biowchłanialne nici liftingujące czy tradycyjny zabieg chirurgiczny. Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku również prawidłowa pielęgnacja skóry.

Polecane zabiegu w leczeniu bruzd na twarzy:

Kwas hialuronowy
Peeling medyczny PRX
Neauvia – organiczne wypełnianie
Sculptra
Neauvia Hydro
Laser iPixel
Discovery Pico
Stimulate&Lift
Laser Icon
Laser Cutera Excel V+ Genesis V
PicoSure

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki