AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Bruzdy nosowo-wargowe

Bruzdy nosowo-wargowe to nic innego, jak pionowe fałdy skóry, które biegną od linii nosa do kącików ust. Do ok. 25. r.ż. są zwykle delikatnie zarysowane, jednak pogłębiają się z wiekiem, nadając twarzy smutny wyraz – tzw. ,,małpi pyszczek”.

Bruzdy nosowo wargowe – przyczyny

Przyczyny powstawania bruzd nosowo-wargowych: Utrata jędrności skóry – w połączeniu z grawitacją daje efekt opadania policzków, Czynniki genetyczne – jeżeli ta cecha występowała u rodziców, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się także u potomka, Zbyt słaby poziom nawilżenia tkanki – u kobiet o cerze suchej, która nie wytwarza odpowiedniej ilości sebum, zmarszczki pojawiają się szybciej, Nagła utrata wagi – tak samo, jak na ciele, na twarzy również może pozostać ,,wisząca” skóra, zwykle najlepiej widoczne jest to właśnie na linii żuchwy i w obrębie bruzd nosowo-wargowych, Żywa mimika – ,,małpi pyszczek” pogłębia się szybciej również u osób, których twarz jest bardzo ekspresyjna, w tym u tych, które dużo się uśmiechają.

Bruzdy nosowo-wargowe – usuwanie

W przypadku bruzd-nosowo wargowych domowe sposoby są skuteczne, jeśli są stosowane w celach profilaktycznych. Warto zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry, a po 25. r.ż. również o pielęgnację przeciwzmarszczkową. Przy bruzdach nosowo-wargowych również ćwiczenia mogą przynieść dobre rezultaty – jedno z nich polega na wypychaniu ich językiem od dołu ku górze, inne na masażu tej partii twarzy ruchami kolistymi do zewnątrz, jeszcze inne na przepychaniu bańki powietrza pomiędzy dziąsłami a wargami – raz w jedną, raz w drugą stronę. Jeśli zmarszczki stały się już mocno widoczne, lepiej będzie skorzystać z usług gabinetów medycyny estetycznej. Jednym z popularniejszych, a przy tym skutecznych zabiegów jest zastosowanie kwasu hialuronowego na bruzdy nosowo-wargowe. Można je również usunąć z pomocą innych wypełniaczy, stymulujących skórę do regeneracji peelingów, a także lasera czy mezoterapii . 

Polecane zabiegi usuwanie bruzd nosowo-wargowych:

Kwas hialuronowy Peeling medyczny PRX Neauvia Organic Sculptra Mezoterapia igłowa Laserowe odmładzanie twarzy iPixel  Frakcyjne odmładzanie skóry Icon Discovery Pico PicoSure

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki