AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Brzuch poporodowy

Brzuch poporodowy to stan, w którym brzuch po porodzie nie wrócił jeszcze do formy sprzed ciąży. Zwykle objawia się otyłością brzuszną, zwiotczeniem powłok brzucha, często również poczuciem braku kontroli nad jego mięśniami.

Brzuch poporodowy – przyczyny

Brzuch po ciąży zmienia się najbardziej z całego ciała – wszystko przez to, że przez ok. 9 miesięcy jego powłoki były rozciągane i nie pełniły tych samych funkcji, co wcześniej. Brzuch poporodowy wynika zatem głównie ze zmniejszenia wydolności mięśni – przez okres ciąży mięśnie brzucha pracowały zupełnie inaczej niż przed nią. Osłabieniu ulegają również mięśnie głębokie, odpowiedzialne m.in. za stabilizację ciała. Dochodzi do rozejścia mięśni brzucha (tzw. diastasis recti), które występuje w okresie ciąży, a czasem utrzymuje się jeszcze długo po porodzie. Zdarza się, że mięśnie nigdy nie wracają do pierwotnej pozycji. Ważny jest także wpływ hormonów, które nie wracają one do normy od razu po urodzeniu dziecka, zwłaszcza gdy młoda mama zdecyduje się na karmienie piersią. Może to powodować trudności w pozbyciu się tkanki tłuszczowej z brzucha. Należy też pamiętać, że w okresie ciąży następują zmiany wzorca oddechowego. Występuje duży ucisk na przeponę, która odpowiada nie tylko za prawidłowy oddech, lecz także np. naszą postawę, a co za tym idzie – kształt brzucha.Istotną przyczyną jest także zatrzymanie płynów, ale retencja powinna ustąpić wkrótce po połogu.

Brzuch poporodowy – leczenie

Dla utrzymania dobrej kondycji i poprawy wyglądu czasem zaleca się ćwiczenia na brzuch po ciąży, jednak z pewnością trzeba odczekać kilka miesięcy, zanim staną się one choćby zbliżone do wcześniejszych. Przez pierwsze osiem tygodni zwykle proponuje się spacery – jednak w celu wyboru odpowiednich aktywności najlepiej zwrócić się do swojego lekarza prowadzącego. Może się jednak zdarzyć, że brzucha poporodowego nie uda się przywrócić do formy. Wtedy jedyną metodą na to, jak zgubić brzuch po ciąży, będą zabiegi medycyny estetycznej. W przypadku obwisłej skóry dobre efekty mogą przynieść nici liftingujące. Jeśli problemem jest także nadmiar tkanki tłuszczowej, można zdecydować się na masaże próżniowe, np. endermologię, karboksyterapię bądź lifting ultradźwiękami. Przy wyraźniejszym problemie warto rozważyć też zabieg lipolizy czy lifting laserowy. Jeżeli natomiast nie doszło do zejścia się powłok brzusznych, w skrajnych przypadkach konieczna może być operacja chirurgiczna.

Polecane zabiegi w leczeniu brzucha poporodowego:

Lipoliza ultradźwiękowa Lipotransfer Nici liftingujące Princess Lift  Nici liftingujące Happy Lift  Nici liftingujące Silhouette Soft  Lipoliza iniekcyjna Karboksyterapia Vela Shape III Sono Queen  Endermologia LPG Alliance Ultraformer III  Sculpsure Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki