AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Fioletowe krosty na twarzy

Fioletowe krosty na twarzy – przyczyny powstawania

Fioletowe krosty na twarzy są efektem wynaczynienia krwi do którego dochodzi podczas samodzielnego wyciskania pryszczy, najczęściej trądzikowych. Fioletowa krosta z płynną zawartością może sprawiać ból. Stanowi również duży defekt estetyczny. Fioletowe krosty na twarzy oraz na innych obszarach ciała mogą być też sygnałem o problemach w organizmie. Fioletowe wybroczyny świadczą o zaburzeniach krzepnięcia krwi oraz o chorobach wątroby.

Fioletowe krosty na twarzy – leczenie

Leczenie fioletowych krost na twarzy należy rozpocząć od wizyty u dermatologa. Lekarz może zlecić przyjmowanie antybiotyku na trądzik lub stosowanie maści łagodzących swędzące krosty. Należy także pamiętać, by nie wyciskać i nie rozdrapywać pryszczy, ponieważ oprócz wynaczynień krwi może dojść do rozprzestrzenienia bakterii po innych częściach ciała. Jeśli fioletowe krosty są wybroczynami, należy rozpocząć leczenie przyczyny ich powstawania.

Fioletowe krosty na twarzy – zabiegi

Pryszcze, które mogą przekształcić się w fioletowe krosty, są dużym kompleksem dla wielu osób. Gabinety medycyny estetycznej dysponują zabiegami, które są w stanie zregenerować skórę oraz zlikwidować blizny po fioletowych pryszczach. Skutecznymi metodami są: laseroterapia, peelingi oraz karboksyterapia. Przed każdym zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą, by dobrał odpowiedni zabieg do problemu skóry. 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki