AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty bostońskie

Krosty bostońskie – przyczyny powstawania

Krosty bostońskie są związane z chorobą bostońską, która najczęściej dotyka dzieci między 2. a 10. rokiem życia. Wywołują ją enterowirusy, które przemieszczają się drogą kropelkową. Krosty bostońskie najczęściej pojawiają się u dzieci, które uczęszczają do żłobków i przedszkoli. Przebieg choroby u dzieci jest zwykle łagodny. Na chorobę bostońską mogą zachorować także dorośli, jednak u nich przebieg choroby jest znacznie cięższy i może wiązać się z powikłaniami. Choroba bostońska często jest błędnie diagnozowana jako ospa wietrzna, dlatego po pojawieniu się krost należy udać się do lekarza.

Choroba bostońska – objawy

gorączka bostońskaból gardłazłe samopoczuciewysypka na całym cielebrak apetytu, nudności, a nawet wymiotypowiększone węzły chłonne szyi

Wysypka bostońska – charakterystyka

przypomina krosty ospy wietrznejpękające pęcherzykiwystępuje na całym ciele oraz w jamie ustnej

Krosty bostońskie – leczenie

Chorobę bostońską leczy się przez osłabianie objawów, czyli podaje się leki przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe. Krosty na ciele należy osuszać, można je smarować kremami antywirusowymi lub fioletem gencjanowym. Nie należy rozdrapywać pęcherzyków ani wyciskać, ponieważ to skutkuje rozprzestrzenieniem się bakterii po innych obszarach ciała. Ustąpienie objawów następuje do 10 dni od rozpoczęcia leczenia. Zachorowanie na bostonkę nie uodparnia przed ponownym zakażeniem.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki