NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Krosty gule

Krosty gule – informacje ogólne:

Podskórne gule, występujące na naszej twarzy, są niczym innym, jak zaawansowanymi zmianami trądzikowymi. Taki problem może dopaść praktycznie każdego. Jednak najczęstszą grupą wiekową, narażoną na obecność tych nieprzyjemnych gul, są nastolatkowie. To właśnie w okresie dojrzewania, nasze hormony buzują, a co za tym idzie ich prawidłowa praca często przestaje być regularna. Czego oznaki są widoczne najczęściej właśnie na twarzy. To nadmiernie produkowane sebum, w głównej mierze, przyczynia się powstawania problemu. Gdy tego łoju skórnego jest za dużo, to zaczyna zalegać w naszych porach oraz gruczołach łojowych. A gdy do tego wszystkiego dołączą inne, drobne zanieczyszczenia oraz bakterie, to dochodzi do podskórnego zapalenia. W konsekwencji czego powstają gule.

Krosty gule – zapobieganie:

Zapobieganie krostą na twarzy wiąże się z odpowiednim dbaniem o higienę. W swojej codziennej pielęgnacji skóry postaraj się pamiętać o toniku. To właśnie on zadba o prawidłowe pH Twojej skóry. Nie zapominaj także o żelach oczyszczających, które pomogą utrzymać cerę w czystości. Każdego wieczoru zmywaj makijaż! Chodzenie w nim spać z pewnością nie służy Twojej twarzy, z uwagi na zatykające się wtedy pory. Aby zapobiegać pojawiającym się gulom, należy przyjrzeć się uważniej swojej diecie. Jeśli jesteś fanką fast foodów oraz gazowanych napoi – koniecznie zmień swoje nawyki żywieniowe. Chociaż wybór – pomiędzy tym niezdrowym jedzeniem, a piękną i zdrową cerą – należy przecież do Ciebie. Najważniejsze jest jednak by za nic nie wyciskać pojawiających się krost. Nie chcesz przecież przyczynić się do namnożenia się problemu lub powstania blizn, prawa?

Krosty gule – zabiegi:

W walce ze wszelkimi gulami oraz krostami najlepszy okazuje się peeling. To właśnie on pomaga pozbyć się martwego naskórka, który niejako wpływa na pojawiający się problem. Nie zapominaj także o stosowaniu maseczek do twarzy, dostosowanych do swojego typu cery. Gdy uciążliwy problem uparcie nie znika, odwiedź dermatologa. Być może niezbędne będą odpowiednie maści, aby pokonać powstające gule.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki