AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty na nogach

Krosty na nogach – informacje ogólne:

Krosty na nogach są problemem pojawiającym się najczęściej po niewłaściwej depilacji. To właśnie wtedy dochodzi do uszkodzenia naszego naskórka, zapalenia mieszków włosowych lub wrastania włosków. Dzieje się tak głównie przez maszynki do depilacji, które wbrew posiadanej wiedzy, o ich jednorazowości , są używane kilkakrotnie. Nie stosowanie się do tej reguły, prowadzi do niedokładnego usunięcia włosków, które z kolei przyczyniają się do osadzania się, w naszych porach, drobnych zanieczyszczeń, potu, a także bakterii. Jednak nie jest to jedyny powód pojawiania się tych nieestetycznych krost. Na ich obecność może wpłynąć również reakcja uczuleniowa (np. na proszek do prania) oraz nadmiernie wydzielane hormony.

Krosty na nogach – zapobieganie:

By jak najskuteczniej zapobiegać pojawianiu się krost na naszych nogach, należy trzymać się pewnych reguł. Reguły te nie są skomplikowanie i trudne. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by nie przeprowadzać depilacji bezpośrednio po zmoczeniu skóry. Pozwól jej, przez kilka minut, pobyć w ciepłej wodzie – to zmiękczy Twoje włoski. Zawsze stosuj preparaty przeznaczone do depilacji – unikaj mydła, które nie zapewni dobrego poślizgu, a tylko wysuszy skórę. Dbaj o to, aby pierwsze ruchy maszynki, szły zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, co pozwoli uchronić Twoje nogi przed nadmiernym uszkodzeniem.Najważniejsze jest jednak by nie wyciskać owych krost – w przeciwnym razie Twój problem się namnoży, jak również narazisz się na powstanie blizn.

Krosty na nogach – zabiegi:

Niezbędnym zabiegiem, który spokojnie możesz przeprowadzić w domu, jest peeling. Jego konsystencja usunie nadmiar martwego naskórka, który z kolei przyczynia się do zatykania porów. Pamiętaj o tym, by po każdym goleniu, nawilżać swoją skórę – dzięki temu zapobiegniesz jej nadmiernemu przesuszaniu. W tym celu niezwykle pomocne mogą okazać się preparaty z aloesem.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki