Skip to main content

Krosty ropne na plecach

Krosty ropne na plecach – informacje ogólne:

Krosty pojawiające się na plecach, mają nie jako związek z pryszczami występującymi na naszej twarzy. To plecy, są jednym z najczęstszych miejsc, zaatakowanych przez krosty. Powstają one na skutek nadmiernie wydzielanego sebum. To łój skórny, który produkowany jest w naszych gruczołach łojowych. Gdy dostanie się on do naszych porów, wraz z bakteriami i drobnymi zanieczyszczeniami, to dochodzi do stanu zapalnego, który pojawia się na skórze w postaci krost. Nie zapominajmy jednak o tym, że pojawiające się na naszych plecach ropne pryszcze, mogą świadczyć o innych chorobach, uczuleniach albo mogą mieć podłoże genetyczne.

Krosty ropne na plecach – zapobieganie:

Warto jest zacząć zmiany od swojej garderoby. Być może ostatnimi czasy dodałaś do niej nową bluzkę, której materiał spowodował reakcję uczuleniową? Albo często nosisz zbyt ściśle przylegające do ciała ubrania. To właśnie one, w głównej mierze, przyczyniają się do powstawania krost. Dzieje się tak na skutek braku swobodnego przepływu powietrza, przez co skóra częściej się poci. Warto również bliżej przyjrzeć się swojej diecie. Może ostatnio zaczęłaś jeść coś nowego, co przyczyniło się do wystąpienia reakcji uczuleniowej? A może zmieniłaś proszek do prania lub płyn do płukania?

Krosty ropne na plecach zabiegi:

Przede wszystkim pamiętaj, by kilka razy w tygodniu, stosować peelingi. To właśnie dzięki nim pozbędziesz się nadmiaru martwego naskórka, czyniąc swoją skórę jedwabiście gładką. Warto również brać kąpiele w soli morskiej, która przyczyni się niejako do poprawy kondycji Twoich pleców. Nie zapominaj, by podczas kąpieli, umyć plecy specjalną szczotką do nich przeznaczonych. Gdy problem nie będzie nadal ustępował, idź do dermatologa. Przede wszystkim pamiętaj jednak, by nie wyciskać pojawiających się krost. Możesz tym tylko pogorszyć swój stan, albo – co gorsze – doprowadzić do powstania niechcianych blizn.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED