Skip to main content

Laser diodowy

Laser diodowy należy do laserów frakcyjnych nieablacyjnych. Oznacza to, że działa jedynie w konkretnym miejscu, nie naświetlając dużego obszaru skóry, a przy tym nie przerywa jej ciągłości, docierając od razu do głębszych warstw. W jego przypadku źródłem światła jest dioda (półprzewodnik).

Laser diodowy – zastosowanie

Laser diodowy, tak jak pozostałe nieablacyjne, mogą stosować zarówno lekarze, jak i kosmetolodzy. Zazwyczaj używa się go w celu:
Trwałego usunięcia zbędnego owłosienia – to tzw. epilacja laserowa. Laser trafia do cebulki i mieszka włosowego dzięki czułości na wytwarzaną tam melaninę
Wygładzenia blizn – przede wszystkim potrądzikowych
Usunięcia teleangiektazji
Zwalczenia cellulitu
Bezinwazyjnego liftingu – komórki tłuszczowe rozpuszczają się po wpływem wiązki lasera diodowego, a sam tłuszcz trafia do wątroby, gdzie jest metabolizowany, a następnie wydalany z organizmu
Walki z trądzikiem
Usuwania narośli na skórze.

Laser diodowy a IPL

Metoda IPL (Intensive Pulse Light) często bywa mylona z laserem. Jednak polega ona na naświetlaniu tkanki światłem o falach różnej długości, podczas gdy laser wytwarza falę, która jest spójna i ma jednolitą, określoną długość. Zabiegi IPL stosowane są w odmładzaniu skóry, usuwaniu teleangiektazji, rozjaśnianiu przebarwień i usuwaniu zbędnego owłosienia, jednak w tym ostatnim zdecydowanie wyprzedza je laser diodowy – opinie specjalistów są tu raczej zgodne.

Laser diodowy – efekty

Z zastosowaniem lasera diodowego możemy liczyć na efekt: odmłodzenia i wygładzenia tkanki (ciepło lasera pobudza produkcję kolagenu), wymodelowania sylwetki w bezinwazyjny sposób, wyrównania kolorytu i struktury skóry, zamknięcia naczynek oraz skutecznego pozbycia się niechcianych włosków.
W przypadku lasera diodowego cena zależy od typu zabiegu, a także wybranego gabinetu lub kliniki.

Polecane zabiegi z użyciem lasera diodowego:

SculpSure – redukcja tłuszczu w 25 minut
Epilacja i depilacja laserowa Vectus – usuwanie owłosienia

0