Laser nieablacyjny

Laser nieablacyjny jest urządzeniem stosowanym w zabiegach medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Emituje wiązkę, która oddziałuje bezpośrednio na głębsze warstwy skóry, powodując ich rozgrzanie, a tym samym pobudzając produkcję kolagenu. Nie narusza przy tym wierzchnich warstw skóry.

Laser nieablacyjny – zastosowanie

Zabiegi laserem nieablacyjnym najczęściej stosuje się w celu poprawienia jędrności i gęstości tkanki, wygładzenia zmarszczek, usunięcia przebarwień na ciele, zniwelowania blizn, w tym potrądzikowych, usunięcia teleangiektazji (zamykanie naczynek laserem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z tym problemem). Sam laser nieablacyjny jest urządzeniem na tyle bezpiecznym, że mogą się nim posługiwać nie tylko lekarze, lecz także kosmetolodzy. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, ze względu na brak procesu ablacji (w tym wypadku kontrolowanego uszkodzenia skóry).

Laser nieablacyjny – rodzaje

Spośród różnych rodzajów laserów nieablacyjnych możemy wyróżnić cztery główne typy:
Laser diodowy – stosowany przede wszystkim do zabiegów epilacji laserowej. Skupia swoje światło na zasadzie wykrywania barwnika w skórze, dzięki czemu oddziałuje jedynie na pożądane miejsce, co czyni z niego tzw. laser frakcyjny.
Laser ND-YAG – tzw. laser neodymowo-yagowy. Najchętniej używany do usuwania teleangiektazji, znajduje też zastosowanie w stomatologii.
Laser PDL – ang. Pulsed Dyed Laser, to laser barwnikowy, pulsacyjny. Wykorzystuje organiczny barwnik w charakterze środka czynnego.
Laser Er-szkło – inaczej laser światłowodowy, zbudowany z włókna szklanego domieszkowanego erbem.

Laser nieablacyjny a ablacyjny

Laser ablacyjny, w przeciwieństwie do nieablacyjnego, powoduje uszkodzenia wierzchnich warstw skóry (dlatego są to zwykle lasery frakcyjne). Dzięki temu lasery ablacyjne uchodzą za mocniejsze i sprawdzą się w przypadku większych zmian skórnych, jednak niesie to ze sobą większą inwazyjność zabiegu, a także dłuższy okres rekonwalescencji.

Polecane zabiegi z użyciem lasera nieablacyjnego:

Clear Lift 
Laserowe fotoodmładzanie Icon
Cutera Excel V
Depilacja Vectus 
Usuwanie rozstępów PicoSure
Usuwanie makijażu permanentnego PicoSure 
Usuwanie blizn potrądzikowych PicoSure 
Odmładzanie skóry PicoSure 
Discovery Pico
SculpSure 
Usuwanie tatuażu PicoSure 
Laser Cutera Excel Plus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki