AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łój

Łój – informacje ogólne:

Łój skórny, produkowany przez nasze gruczoły łojowe, ma za zadanie chronić skórę przed nadmiernym wysuszeniem. Obecnie całe nasze ciało wyposażone jest w te gruczoły. Gdyby produkcja tego naturalnego sebum znikła, to nasza skóra była by szorstka i pomarszczona. A przecież nikt z nas nie chciałby być narażonym na te nieprzyjemności. Niestety, część ludzi, musi borykać się z nadmierną pracą swoich gruczołów łojowych. Nadmiar łoju wytwarzany przez nasz organizm, może być wtedy niezwykle uciążliwy. To właśnie sebum, przyczynia się do zatykania się naszych porów, co w efekcie tworzy pryszcze i wągry. Jego zbyt duża obecność może także szybciej przetłuszczać nasz włosy oraz powodować inne nieestetyczne delegliwości.

Łój – co powoduje jego nadmiar:

Nadmierne wydzielanie łoju skórnego jest uciążliwe. To właśnie wtedy, sebum przyczynia się do zatykania porów. Jednocześnie, ten łój skórny, łączy się z drobnymi zanieczyszczeniami – takimi jak martwy naskórek, pot lub kurz. Gdy dochodzą do tego wszystkiego bakterie – to mamy idealne warunki, do powstawania niechcianych pryszczy. To właśnie pod skórą dochodzi do jej stanów zapalnych, które objawiają się ropnymi krostami. Dlatego, osoby ze skłonnością do zbyt dużej ilości sebum, muszą zmagać się z problemem trądziku. Często skala kłopotu, przy nieodpowiedniej pielęgnacji skóry, przyczynia się do utraty naszej pewności siebie. A przecież można z tym walczyć – potrzeba tylko czasu i cierpliwości.

Łój – zabiegi:

W walce z nadmiernym poziomem łoju przydatne są peelingi. To właśnie dzięki nim, możemy oczyścić naszą skórę i złuszczyć nadmiar martwego naskórka, który zatyka nasze pory. Zabieg ten stosuj kilka razy w tygodniu. Natomiast w codziennej pielęgnacji, używaj żeli oczyszczających. Nie zapominaj także o toniku, który pomoże zachować Ci odpowiednie pH skóry. Pamiętaj także o stosowaniu odpowiednich dla siebie kremów. Te zbyt nawilżające z pewnością nie pomogą. Gdyby to dalej nie pomagało Ci rozwiązać problemu – skonsultuj się z lekarzem.

Polecane zabiegi leczenia łoju:

Konsultacja dermatologiczna

Peeling chemiczny

Peeling whitening

Hydrafacial

Cosmelan

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki