Menu
Peeling wybielający zabieg efekty wow super klinika Warszawa

Peeling “Whitening”

Whitening jest niezwykłym peelingiem o działaniu przede wszystkim wybielającym i rozjaśniającym. Spektakularne efekty jego zastosowania widoczne są zwłaszcza w leczeniu plam starczych, przebarwień posłonecznych, zmian pigmentacyjnych. Jednak równie silne i widoczne jest jego działanie złuszczające i regenerujące. Pośród nowoczesnych peelingów został, w zgodnej opinii ekspertów i pacjentów, uznany za najskuteczniejsze remedium na przebarwienia.

Doskonałą sławę zdobył dzięki kombinacji aż ośmiu składników działających rozjaśniająco. Kwas retinowy usuwa efekty starzenia się skóry; morwa biała ma właściwości silnie rozjaśniające; kwas kojowy usuwa przebarwienia; emblica to efektywny antyoksydant i jedno z najbogatszych źródeł witaminy C w formie naturalnej; arbutyna to naturalny czynnik o działaniu depigmentacyjnym; kwas salicylowy zapewnia działanie eksfoliacyjne; chromabright rozjaśnia i wykazuje działanie fotoprotekcyjne, chroniąc komórki pozbawione melaniny przed agresywnym działaniem promieniowania UV.

Peeling lekarski Whitening - zabieg usuwający przebarwienia skórne

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu 1 Zabieg twarz 2 Zabiegi 3 Zabiegi
Whitening Peeling (przebarwienia) 300 zł 550 zł 600 zł 750 zł 900 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Usuwanie przebarwień
 • Twarz
 • Szyja
 • Dekolt

Mocne strony zabiegu

 • Doskonale radzi sobie ze wszelkiego rodzaju przebarwieniami.
 • Zabieg jest krótki i bezbolesny.
 • Szybkie i spektakularne efekty.
 • Działa na różnych poziomach skóry.
 • Brak długiego okresu rekonwalescencji; niepożądane objawy ustępują po maksymalnie dwóch dobach.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje wykwalifikowany kosmetolog po wcześniejszej konsultacji.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest bezbolesny. Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie i ściąganie skóry.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności.

Zasada Działania

 

Przygotowanie do peelingu

Zabieg wymaga przedzabiegowej konsultacji kosmetologicznej, w celu oceny fototypu skóry pacjenta, a także rodzaju problemu oraz jego zasięgu. Przed samym zabiegiem skóra zostaje odtłuszczona, a makijaż dokładnie usunięty.

Nałożenie peelingu

Na przygotowaną wcześniej skórę nałożony zostaje peeling Whitening. Czas aplikacji wynosi od 30 minut do 2 godzin, w zależności od problemu, z którym mamy do czynienia.

Działanie peelingu

Peeling działa na dwóch poziomach skóry: na poziomie naskórka, gdzie pobudzana jest regeneracja komórkowa, a skóra zostaje oczyszczona, zyskując na gładkości i świeżości oraz na poziomie skóry właściwej, gdzie rozprasza skupiska melaniny i reguluje procesy melanogenezy.

Składniki aktywne

W trakcie procesów inicjowanych przez peeling, kluczowe znaczenie odgrywają substancje czynne w nim zawarte, które wykazują działanie rozjaśniające, eksfoliacyjne, fotoprotekcyjne, depigmentacyjne, a także regenerujące.

Etap końcowy zabiegu

Po upływie wymaganego czasu preparat zostaje zmyty wodą. Po zabiegu pacjent może odczuwać napięcie, a skóra może być zaczerwieniona.

Wskazania

 • Przebarwienia starcze, posłoneczne, hormonalne.
 • Niewielkie zmarszczki.
 • Trądzik i blizny potrądzikowe.
 • Skóra tłusta, łojotok.
 • Rozszerzone pory.
 • Zaskórniki.
 • Stany zapalne.

Przeciwwskazania

 • Okres ciąży oraz uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.
 • Aktywna opryszczka, przerwanie ciągłości skóry.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Wymagana jest konsultacja kosmetologiczna, podczas której oceniony zostanie problem i ustalony fototyp skóry pacjenta.

Pierwszy zabieg

Zabieg polega na nałożeniu peelingu na leczone miejsce. Trwa od pół godziny do 2 godzin. Kończy się zmyciem preparatu wodą.

Konsultacja kończąca

Podczas konsultacji oceniane są efekty przeprowadzonej kuracji oraz ustalany dalszy sposób postępowania.

Jak sie przygotować?

Zabieg nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań od pacjenta.

Częste pytania

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Do 10 dnia po zabiegu skórę zaleca się myć mydłem o neutralnym pH. Należy unikać słońca, stosować fotoprotekcję oraz intensywnie nawilżać skórę.

Czy po zabiegu będą odczuwane jakieś skutki uboczne?

Bezpośrednio po zabiegu pacjentowi może towarzyszyć uczucie napięcia i ściągnięcia skóry. Często pojawia się niewielki rumień. Objawy nie są długotrwałe, zazwyczaj mijają przed upływem 48 godzin.

Jaka jest optymalna liczba zabiegów?

Ilość zabiegów dobrana zostaje indywidualnie, jednak szacuje się, że optymalne rezultaty przynosi około 3-6 zabiegów w odstępach 14-20 dni.

Komentarz eksperta

Peeling “Whitening” to zabieg przeznaczony dla osób, które zmagają się z przebarwieniami różnego pochodzenia. Przynosi doskonałe efekty dzięki zawartości składników depigmentacyjnych, antyoksydacyjnych i przeciwstarzeniowych. Nie tylko rozjaśnia skórę, usuwa przebarwienia, wyrównuje koloryt, ale także wspomaga odbudowę naskórka, wygłądzając drobne zmarszczki, likwidując problem tłustej, łojotokowej cery. Zabieg jest krótki, bezbolesny i naprawdę mało inwazyjny, co cenią sobie pacjenci z problemami skórnymi. Efekty zabiegu uzyskujemy dość szybko, choć przebarwienia rozjaśniają się stopniowo. Stosunkowo mała liczba przeciwwskazań do zabiegu sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na tę kurację. Kolejnym atutem zabiegu jest brak konieczności przygotowywania się do niego czy też brak okresu rekonwalescencji. Zabieg nie wyklucza z życia codziennego i nie wymaga żadnych wyrzeczeń ze strony pacjenta. O czym musi pamiętać, to jedynie unikanie słońca i stosowna pielęgnacja skóry. Prosta metoda, jaką jest “Whitening” rozwiązuje wiele problemów naszych pacjentów, nie tylko urodowych, ale również tych na poziomie emocjonalnym.