AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Miejscowe otłuszczenie

Miejscowe otłuszczenie, nazywane też otyłością miejscową, to nic innego, jak nagromadzenie depozytów tłuszczowych w wybranym miejscu na ciele lub twarzy. Problem ten paradoksalnie dotyka częściej osoby z prawidłową masą ciała (tzw. skinny fat). Miejscowa otyłość zazwyczaj jest niemożliwa do zredukowania przy pomocy tradycyjnych metod (dieta i ćwiczenia) i wymaga podjęcia bardziej specjalistycznych działań.

Miejscowe otłuszczenie – przyczyny

Miejscowe otłuszczenie to przede wszystkim problem osób szczupłych, które nigdy nie miały do czynienia z otyłością. Odpowiedzialna jest za to odmienna budowa tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała. Otyłość miejscowa może pojawić się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Miejscowe otłuszczenie – lokalizacja

W odróżnieniu do otyłości zwykłej (nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w całym organizmie), otyłość miejscowa charakteryzuje się nagromadzeniem tłuszczu w określonych miejscach na ciele. Z miejscowym otłuszczeniem najczęściej możemy mieć do czynienia w okolicy: brzucha, bioder, karku, ramion (w szczególności okolice tricepsu), podbródka, kolan, pośladków, ud, pach oraz piersi (np. ginekomastia męska). Możemy też wyróżnić miejscową otyłość kobiecą – gynoidalną tzw. typu gruszka, gdy nadmiar tłuszczu zbiera się w okolicy brzucha, bioder, ud czy talii oraz otyłość miejscową męską – androidalną tzw. typu jabłko, która jest zlokalizowana głównie w okolicy brzucha.

Miejscowe otłuszczenie – leczenie

Miejscowa otyłość jest zazwyczaj oporna na działanie tradycyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej – to znaczy diety i ćwiczeń fizycznych. W tym przypadku bardzo pomocne okazują się jednak nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, np. rozbijanie tłuszczu ultradźwiękami, laserem, podczerwienią czy falami radiowymi. Specjaliści w szczególności polecają w tej sytuacji wykonywanie nieinwazyjnej liposukcji z możliwością przeszczepu tłuszczu w miejsce, w którym go brakuje, np. zapadnięte policzki, mały biust.

Polecane zabiegi w leczeniu miejscowej otyłości:

Wyszczuplanie twarzy Accent Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo Lipotransfer Lipoliza iniekcyjna iLipo Liposukcja z lipotransferem Endermologia LPG Alliance Sculpsure Vela Shape III

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki