AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Motylki – tłuszcz na plecach

Tzw. motylki to tłuszcz na plecach zbierający się po ich bokach. Najczęściej występuje na obszarze od pach po linię pasa. Problem ten może dotyczyć obu płci.

Motylki (tłuszcz na plecach) – przyczyny

Boczki na plecach najczęściej powstają ze względu na zbyt dużą masę ciała. Czasem zdarza się jednak, że osoba zmagająca się z tym problemem ma wyjątkową skłonność do gromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Może się to wiązać również z nadmiarem tłuszczu w okolicach talii, co w poważniejszych przypadkach oznacza groźną dla zdrowia otyłość brzuszną (z otłuszczeniem narządów wewnętrznych). Podobnie do motylków może wyglądać też nadmiar skóry w tych okolicach, spowodowany przede wszystkim gwałtowną utratą wagi. W tej sytuacji często pojawiają się również rozstępy na plecach. Jeśli motylki (tłuszcz na plecach) są wyjątkowo oporne, mogą być wynikiem problemów hormonalnych, np. z kortyzolem, insuliną, testosteronem czy estrogenami.

Motylki (tłuszcz na plecach) – leczenie

W przypadku powstania motylków, na początku warto wypróbować ćwiczenia na boczki na plecach. Najlepsze będą te spalające tłuszcz – cardio oraz interwały. Jeśli ćwiczenia na fałdki na plecach, wykonywane w odpowiednim czasie i z właściwą intensywnością, nie dadzą efektów, warto udać się do specjalisty, który zleci odpowiednie badania hormonalne. W sytuacji, gdy przyczyna opornego tłuszczu będzie niemożliwa do wyjaśnienia lub usunięcia, można zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej, w tym liposukcję, lipolizę, np. ultradźwiękową czy iniekcyjną, zabiegi z zastosowaniem fal FR lub lasera, a także endermologię, czyli rodzaj tzw. endomasażu. Jeśli problemowi tłuszczu na plecach towarzyszy bardzo duży nadmiar skóry, może być konieczne jej chirurgiczne usunięcie.

Polecane zabiegi usuwania motylków (tłuszczu na plecach):

Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo Lipotransfer Lipoliza iniekcyjna iLipo Liposukcja z lipotransferem Endermologia LPG Alliance Sculpsure Vela Shape III Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki