Nadmiar owłosienia

Nadmiar owłosienia to problem, który może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn, choć znacznie częściej doskwiera tej pierwszej grupie. Nadmiar owłosienia u kobiet nosi nazwę hirsutyzmu i jest bardzo dużym problemem estetycznym. Ma to zazwyczaj związek z zaburzeniami gospodarki hormonalnej i nadmiarem męskich hormonów w organizmie.

Nadmiar owłosienia – przyczyny

Nadmiar owłosienia u kobiet i mężczyzn jest mocno związany z ich predyspozycjami genetycznymi oraz pochodzeniem etnicznym – szczególnie, jeśli przodkowie pochodzili z południa Europy lub Azji. Nadmierne owłosienie może być jednak równie dobrze efektem zaburzeń hormonalnych w organizmie – u kobiet może wynikać z nadmiaru męskich hormonów (androgenów), zaś u mężczyzn z nadmiernej wrażliwości mieszków włosowych na androgeny nadnerczowe.

Nadmiar owłosienia – objawy

Kobiety najczęściej zmagają się z nadmiarem owłosienia na na kończynach – dolnych i górnych oraz pod pachami. W przypadku hirsutyzmu niechciane owłosienie może pojawić się także na twarzy (meszek na powierzchni całej twarzy, broda, skóra nad górną wargą, tzw. wąsik), plecach, klatce piersiowej (również wokół sutków) oraz w okolicach intymnych. U mężczyzn nadmiar owłosienia pojawia się natomiast głównie na ramionach i plecach.

Nadmiar owłosienia – leczenie

Nadmiar owłosienia nie jest chorobą, lecz uciążliwym i mało estetycznym defektem kosmetycznym. Może być jednak objawem poważnych chorób związanych z funkcjonowaniem gospodarki hormonalnej, dlatego w tym przypadku bardzo ważna jest prawidłowa diagnostyka i podjęcie odpowiedniego leczenia. Z nadmiarem owłosienia możemy jednak walczyć również zewnętrznie – przy pomocy dostępnych metod depilacji, np. elektrycznej, woskowej czy laserowej. Obecnie najskuteczniejszym sposobem pozbywania się nadmiaru owłosienia jest laseroterapia, która pozwala trwale usunąć niechciane włoski.

Polecane zabiegi w usuwaniu nadmiernego owłosienia:

Depilacja/epilacja laserowa Vectus Depilacja/epilacja laserowa Thunder Depilacja/epilacja laserowa Motus

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki