NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Nadmiar skóry

Nadmiar skóry może występować właściwie na całym ciele, w tym również na twarzy.

Nadmiar skóry – przyczyny

Jedną z najczęstszych przyczyn nadmiaru skóry należy bardzo duża utrata wagi – skóra jest wtedy zbyt mocno rozciągnięta, żeby mogła powrócić do swojego pierwotnego stanu.Równie ważne są procesy starzenia widoczne przede wszystkim na twarzy. Skóra traci jędrność i sprężystość, przez co opada pod wpływem grawitacji i rozciąga się.Nadmiar skóry często pojawia się po ciąży – przede wszystkim na brzuchu. Powodem problemu bywa również zbyt szybka utrata wagi – zwłaszcza, jeśli polegała jedynie na zmniejszeniu przyjmowanych kalorii, bez wysiłku fizycznego.

Nadmiar skóry – leczenie

Na początku można spróbować metod zapobiegawczych – przy odchudzaniu należy zawsze pamiętać o ćwiczeniach fizycznych i uzupełnianiu płynów oraz regularnym nawilżaniu i odżywianiu skóry. Dobrym wyjściem będzie też zapobieganie starzeniu tkanki już od 25. r.ż. dzięki odpowiednim kosmetykom. W okresie ciąży należy stosować balsamy przeciw rozstępom, a jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, zachować umiarkowaną aktywność fizyczną, np. na specjalnych zajęciach dla przyszłych mam. Może jednak zdarzyć się, że i tak konieczne będzie usunięcie nadmiaru skóry. Skuteczną, choć dość inwazyjną metodą jest operacja. Należy jednak liczyć się z możliwością powikłań i powstawania blizn. Można również zdecydować się na usuwanie nadmiaru skóry za pomocą zabiegów medycyny estetycznej, w tym: Endermologii – czyli próżniowego endomasażu, stosowanego głównie do usuwania Nadmiaru skóry z brzucha, nóg, pośladków i ramion. Nici liftingujących – zwykle pomagają w ujędrnieniu twarzy, choć zabieg ten wykonuje się także na innych partiach ciała, w tym na biuście. Fal ultradźwiękowych – pozwalają na pobudzenie produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność. Fll RF, czyli radiofrekwencji – działając rozgrzewająco, stymulują skórę do regeneracji i poprawy napięcia.

Polecane zabiegi usuwania nadmiaru skóry:

Nici liftingujące Happy Lift Nici liftingujące Silhouette Soft Vela Shape III modelowanie podbródka Sono Queen Endermologia LPG Alliance Vela Shape III modelowanie i ujędrnianie ciała Lifting twarzy Accent Prime Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki