Owłosienie łonowe

Owłosienie łonowe – informacje ogólne:

Owłosienie łonowe pojawia się zawsze wtedy, gdy nasz organizm wchodzi w okres dojrzewania. Ze względów estetycznych, włosy te, uważane są za zbyteczne. Większość ludzi pozbywa się ich, by być atrakcyjniejszymi dla swojego partnera/partnerki. Nie zapominajmy jednak o tym, że włosy łonowe nie wyrastają bez przyczyny. Przede wszystkim, chronią one, nasze narządy płciowe, przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Choć z drugiej strony mogą one stanowić idealne siedlisko dla bakterii – wpływa na to szczególnie nieodpowiednia higiena. Dlatego też, niezwykle ważne jest, odpowiednie dbanie o nie. Jeśli jednak się ich pozbywasz – rób to w bezpieczny sposób!

Owłosienie łonowe – zapobieganie:

Większość z nas uważa, że włosy łonowe, są po prostu szpecącymi utrapieniem. To właśnie ten argument, przekonuje nas do depilacji miejsc intymnych. Możemy tego dokonać na kilka sposobów. Pierwszy z nich – najtańszy i najłatwiejszy – polega na użyciu jednorazowej maszynki do golenia z zastosowaniem żelu, który nada odpowiedni poślizg. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy przekonani do tego rodzaju epilacji – to możesz zastosować wosk. Nie ukrywajmy jednak tego, że zwykle jest to bardzo nieprzyjemne – ze względu na bolesność. To właśnie dlatego obecnie zostały stworzone zabiegi zbliżone do woku. Jednym z nich jest depilacja brazylijska, skierowana głównie dla skóry wrażliwej. Metoda ta, dokładniej usuwa nasze włosy łonowe, wraz z cebulkami, bez zbytecznych podrażnień. Gdyby to także nie przekonywało Ciebie, to nie zapominaj o depilacji laserem. Zabieg ten jest co prawda najdroższy, jednak jego efektywność utrzymuje się przez długi czas.

Owłosienie łonowe –  problem wrastających włosków:

Najczęstszym problemem pojawiającym się po depilacji, jest wrastanie włosów w skórę. Gdy do tego dochodzi, to nasz organizm, traktuje je jako obce ciało, którego należy się pozbyć. To właśnie wtedy, dochodzi do zapalenia mieszków włosowych. Co w efekcie powoduje nieestetyczne, często bolesne, krosty. By pozbyć się ich, należy być ostrożnym podczas depilacji. Warto również stosować peelingi – złuszczają one martwy naskórek, a tym samym zapobiegają wrastaniu włosków.

Polecane zabiegi epilacji owłosienia łonowego:

Vectus

Thunder

Motus

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki