Menu

Pelikany – obwisłe ramiona

Tzw. pelikany to obwisłe ramiona, czyli nadmiar skóry w tych partiach ciała. Nazywane są również m.in. motylkami, nietoperzami czy falbankami. Problem ten najczęściej dotyczy kobiet.

Pelikany (obwisłe ramiona) – przyczyny

Obwisła skóra na ramionach może mieć kilka przyczyn, w tym:
Procesy starzenia – w skórze z wiekiem spada produkcja odpowiedzialnego za jej jędrność kolagenu, w związku z czym zaczyna ona opadać pod wpływem grawitacji,
Bardzo duża lub gwałtowna utrata wagi – skóra może wtedy nie wrócić do swojego pierwotnego stanu.
Utrata masy mięśniowej – tu również przyczyna leży w nadmiernym rozciągnięciu skóry na ramionach.
Może zdarzyć się też, że pelikany łączą się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w tym obszarze.

Pelikany (obwisłe ramiona) – leczenie

W przypadku obwisłej skóry po odchudzaniu lub w wyniku utraty jej elastyczności, najpierw warto spróbować ćwiczeń. Przede wszystkim powinno się skupić na wzmacnianiu tricepsów – sprawdzi się tu specjalny rodzaj pompek na triceps (łokcie uginają się do tyłu, zamiast na boki), pompki szwedzkie oraz trening ze sztangą, np. wyciskanie francuskie. Bardzo skuteczne są też ćwiczenia na obwisłe ramiona z użyciem ciężarków, np. wyciskanie zza głowy. Najlepsze efekty osiąga się, łącząc trening z masażami ujędrniająco-wyszczuplającymi oraz pielęgnacją z użyciem odpowiednich preparatów – należy o tym pamiętać szczególnie podczas odchudzania. Jeśli te działania nie przyniosą spodziewanych rezultatów, dobrym wyjściem mogą być zabiegi medycyny estetycznej, w tym te z zastosowaniem ultradźwięków, nici liftingujących, fal RF (radiofrekwencji) i lasera, a także zabieg endermologii (rodzaj endomasażu). Jeśli pelikany (obwisłe ramiona) łączą się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, warto rozważyć liposukcję ramion (również z lipotransferem) czy lipolizę, np. iniekcyjną i ultradźwiękową. Jeśli nadmiar skóry jest bardzo wyraźny, może być konieczne jej operacyjne usunięcie.

Polecane zabiegi w leczeniu pelikanów:

Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo
Lipotransfer
Nici liftingujące Princess Lift 
Nici liftingujące Happy Lift
Nici liftingujące Silhouette Soft
Lipoliza iniekcyjna
iLipo
Liposukcja z lipotransferem