Plastyka brzucha

Abdominoplastyka – bo tak nazywamy plastykę brzucha, to działanie ukierunkowane na usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic brzucha. Warto zaznaczyć, że nie jest to zabieg odchudzający i nie powinien być traktowany w ten sposób. Zabieg ten ma na celu likwidację luźnej i wiotkiej skóry tworzącej fałdy na brzuchu.

Plastyka brzucha – wskazania

Jest najczęściej polecana kobietom po ciąży, kiedy to często dochodzi do rozejścia mięśni brzucha. Kolejnymi kandydatami do plastyki brzucha są osoby, które zrzuciły znaczną ilość kilogramów, a ich skóra nie jest w stanie dostosować się do tak dużej redukcji. Osoby dojrzałe, u których następuje znaczne zmniejszenie elastyczności skóry brzucha, także mogą skorzystać z takiej operacji. Jest polecana osobom, u których stosowanie diety oraz ćwiczenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Jest rozwiązaniem na które warto zdecydować się tylko, nie mając innych, mniej inwazyjnych, metod pozbycia się problemu.

Plastyka brzucha – zabiegi

Najbardziej rozpowszechnionym zabiegiem plastyki brzucha jest operacja chirurgiczna. Polega na wykonaniu dwóch cięć: w okolicy nadłonowej i wokół pępka. Niezależnie od rodzaju cięcia, sytuuje się je pod linią bielizny, co w przyszłości ma ogromne znaczenie dla pacjentów. Skóra wraz z tkanką tłuszczową zostaje naciągnięta, a jej nadmiar usunięty. Tego typu operacja wymaga także cięcia na umieszczenie pępka. Jeśli tylko sytuacja na to pozwala, wykonuje się mini-abdominastykę, wymaga ona jedynie jednego cięcia w okolicy podpępkowej, niepotrzebne jest także ponowne odtwarzanie pępka. Operacje te to zabiegi poważne i jeśli istnieją inne metody na poprawę kondycji naszego brzucha, warto najpierw z nich skorzystać. Nieporównywalnie mniej inwazyjne są zabiegi wykorzystujące liposukcję laserową. Pozwalają pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, ale też stymulują obkurczenie skóry, napięcie i poprawę sprężystości.

Plastyka brzucha – rezultaty

Skóra na brzuchu po abdominoplastyce zmienia się znacząco. Znikają fałdy, które wcześniej zwisały nad brzuchem, skóra staje się jędrniejsza i jest jej znacznie mniej. Choć efektom nie można nic zarzucić, trzeba pamiętać, że operacji towarzyszy wiele zaleceń pozabiegowych i do formy powraca się stopniowo. Pozostawia on także trwałą bliznę na ciele. Warto więc dbać o siebie i próbować rozwiązywać problem wraz z jego narastaniem, przy zastosowaniu dużo przyjaźniejszych metod, niż być zmuszonym do jedynego wyjścia, jakim jest operacja.

Polecane zabiegi plastyki brzucha:

Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo
Lipotransfer
Lipoliza iniekcyjna
iLipo
Liposukcja z lipotransferem
Sono Queen 
Endermologia LPG Alliance
ULTRAFORMER III
Vela Shape III
SculpSure
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting

 

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki