AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Plastyka pochwy

Plastyka pochwy to zabieg medyczny, który pozwala na przywrócenie pochwie jej funkcjonalności oraz korekcję defektów powstałych w wyniku różnych czynników, takich jak porody czy wady wrodzone. Czasem wykonuje się jednocześnie zabieg plastyki pochwy i krocza – ten drugi nazywamy labioplastyką. Stosowany jest w sytuacji, gdy wargi sromowe mają nieprawidłowy kształt lub wielkość, np. na skutek wypadku, porodów czy wad anatomicznych.

Plastyka pochwy – przyczyny

Najczęściej wykonuje się plastykę pochwy po porodzie naturalnym, zwłaszcza, jeśli pacjentka przechodziła go wielokrotnie. To zabieg o tyle popularny, że do różnego rodzaju uszkodzeń – pęknięć czy rozciągnięcia – w czasie porodu dochodzi u ok. 90% kobiet. Często też plastyka pochwy i krocza przeprowadzana jest u pań, którym doskwierają różnego rodzaju wady wrodzone – najczęściej związane z przerostem (czasem asymetrycznym) warg sromowych mniejszych lub większych. Pacjentki skarżą się wtedy na dyskomfort przy chodzeniu, ze względu na obcieranie przez ubrania okolic intymnych.
Niekiedy plastykę pochwy wykonuje się również u pacjentek chcących poprawy efektu wizualnego okolic intymnych oraz życia seksualnego – po zabiegu pochwa staje się odmłodzona i bardziej elastyczna, a lepsza kurczliwość mięśni pozwala na poprawę jakości doznań seksualnych.

Plastyka pochwy – zabieg

Po zakwalifikowaniu na zabieg plastyki pochwy, pacjentka zostaje poinstruowana o postępowaniu przedzabiegowym – należy m.in. zrezygnować z zażywania aspiryny, witaminy E i niektórych rodzajów leków, również tych dostępnych bez recepty. Powinno się także ograniczyć lub całkowicie rzucić palenie. Sześć godzin przed operacją nie należy spożywać posiłków. Zabieg plastyki pochwy i krocza zwykle przebiega w całkowitej narkozie, choć często możliwe jest także znieczulenie miejscowe, zwłaszcza na prośbę pacjentki. Sama procedura trwa od 0,5 do 1,5h. Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych aktywności, jednak zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego. Normalne są też niewielkie dolegliwości bólowe oraz podwyższona temperatura ciała – do ok. 37,5°C.

Polecane zabiegi plastyki pochwy:

Nici Vaginal Narrover
Wypełnianie warg sromowych
Rewitalizacja warg sromowych i łechtaczki
Powiększanie punktu G
Femilift – laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymanie moczu

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki