AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Plastyka warg sromowych mniejszych

Plastyka warg sromowych mniejszych to zabieg wykonywany, kiedy dochodzi do zmian w wielkości lub kształcie w obrębie zewnętrznych narządów płciowych kobiety, a konkretnie warg sromowych mniejszych. Wargi sromowe mniejsze to wargi wewnętrzne i z samej natury wynika, że powinny różnić się wielkością od warg zewnętrznych i być od nich mniejsze. Czasami jednak dzieje się odwrotnie. To stan utrudniający kobiecie normalne funkcjonowanie, może wykluczać ją z niektórych aktywności fizycznych, np. jazda na rowerze, jazda konna. Powoduje kłopoty w utrzymaniu higieny intymnej i dolegliwości bólowe.

Plastyka warg sromowych mniejszych – wskazania

Zabiegi plastyki okolic intymnych te polecane są osobom, u których powiększone wargi sromowe są wadą wrodzoną, wynikającą z uwarunkowań genetycznych. Poleca się je też kobietom, u których do zmian doszło wskutek porodu oraz tym, u których to skutek procesu fizjologicznego, jakim jest starzenie się okolic intymnych.

Plastyka warg sromowych mniejszych – zabiegi

W celu zmniejszenia warg sromowych mniejszych stosuje się zabiegi chirurgiczne. W zależności od kształtu warg, ich wielkości oraz oczekiwanych rezultatów, wykonuje się różne rodzaje nacięć. Cięcia wykonane mogą być metodą tradycyjną – przy pomocy skalpela lub laserowo. O wyborze metody powinien zdecydować pacjent, przy pomocy lekarza. Obydwa rodzaje wymagają jednak podania znieczulenia, zwykle ogólnego. Zabieg laserem wiąże się ze zmniejszeniem inwazyjności zabiegu i skraca czas jego trwania. Dodatkowo, dochodzi do koagulacji tkanki, zmniejsza to utratę krwi i poprawia stan tkanek.

Plastyka warg sromowych mniejszych – efekty

Efektem prawidłowo przeprowadzonego zabiegu plastyki warg sromowych jest widoczne zmniejszenie wielkości warg sromowych mniejszych, a także nadanie im ładnego, estetycznego kształtu. Znikają problemu fizyczne: częste infekcje, dyskomfort przy uprawianiu sportu, a także psychiczne. Dzięki ginekologii plastycznej, kobiety odzyskują pewność siebie, mogą poczuć się swobodnie w sytuacjach intymnych, bez obaw o ból i ośmieszenie.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki