AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pory na twarzy

Pory to naturalny element skóry, który na twarzy jest najbardziej widoczny. Służą do odprowadzania potu oraz sebum, czyli łoju produkowanego przez gruczoły łojowe. Najczęstszym problemem skórnym są rozszerzone pory. Powstają na skutek zapchania mieszków włosowych różnymi zanieczyszczeniami – łojem, potem oraz czynnikami zewnętrznymi, np. zanieczyszczonym środowiskiem. Do zatykania porów przyczynia się także zła dieta bogata w tłuste dania. Problemy z nadpotliwością także mają wpływ na rozszerzanie się porów.

Zatkane pory na twarzy – wygląd

Zatkane pory stanowią duży defekt estetyczny. Cera traci swoją jednolitą strukturę na rzecz widocznych kraterów. Zatkane pory najczęściej są zlokalizowane na czole, nosie i brodzie. Bardzo często przeradzają się w stany zapalne, szczególnie wtedy, gdy są usuwane samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Rozszerzonym porom może towarzyszyć także świecąca się cera.

Zatkane pory na twarzy – leczenie

Leczenie zatkanych porów powinno równolegle odbywać się w domu i u specjalisty. Pacjenci powinni zadbać o zdrową dietę oraz codzienną pielęgnację cery. Specjalista może zalecić stosowanie maści leczących stany zapalne. Warto również skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Różnorodne peelingi oczyszczają skórę z zanieczyszczonego naskórka, co w efekcie daje gładką cerę. Skutecznym zabiegiem jest także mikrodermabrazja, która polega na ścieraniu naskórka. Pacjenci powinni pamiętać, by nie usuwać samodzielnie zatkanych porów, ponieważ prowadzi to do rozprzestrzenienia się zanieczyszczeń po innych obszarach twarzy. 

Peeling chemiczny
Peeling „Whitening”
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Maska Skin Fit
Peeling Refresh
Peeling Retises CT
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielającym
Kwas hialuronowy
Peeling PRX
Sculptra
Mezoterapia igłowa
Fotoodmładzanie Dye VL
Laserowe odmładzanie twarzy – iPixel
Odmładzanie laserowe Clear Lift
Dermabrazja laserowa – Fotona

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki