AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze łojotokowe

Pryszcze łojotokowe – przyczyny powstawania

Pryszcze łojotokowe są wynikiem łojotokowego zapalenia skóry, które najczęściej dotyka osoby z tłustą cerą. Mogą na nie zachorować zarówno dorośli, jak i dzieci. Za pryszcze łojotokowe odpowiada nieprawidłowa praca gruczołów łojowych, które produkują za dużą ilość łoju. Specjaliści zauważają także, że łojotokowe zapalenie skóry często dotyka osoby z osłabionym układem odpornościowym. Na pojawianie się pryszczy łojotokowych mają także wpływ czynniki zewnętrzne: nieprawidłowa dieta, brak higieny, stres, zanieczyszczenie powietrza, brak dostępu do promieni słonecznych.

Pryszcze łojotokowe i łojotokowe zapalenie skóry – objawy

Pryszcze łojotokowe są głównym objawem łojotokowego zapalenia skóry i najczęściej są zlokalizowane na twarzy i we włosach. Jednak łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła choroba i pryszcze mogą pojawiać się na różnych partiach ciała. Inne objawy zapalenia to:

rumień skóry

złuszczanie się naskórka

strupy

zapalenie brzegów powiek

świąd

Pryszcze łojotokowe – leczenie

Leczenie pryszczy łojotokowych, a więc także łojotokowego zapalenia skóry jest bardzo trudne i długotrwałe ze względu na nawroty choroby. Specjaliści stosują leczenie miejscowe oraz ogólne. Leczenie farmakologiczne polega na przyjmowaniu przez Pacjentów antybiotyków, retinoidów, a w zaawansowanych stadiach choroby steroidów. Bardzo ważne jest także zapobieganie nawrotom choroby. Pomagają w tym szampony zawierające cyklopiroksolaminę lub ketokonazol. Oprócz tego należy pamiętać o odpowiedniej higienie osobistej.

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Peeling chemiczny

PRX

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki