AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze łojowe

Pryszcze łojowe – informacje ogólne:

Pryszcze – małe, uciążliwe krostki, pojawiające się w najmniej oczekiwanym momencie, w miejscach, gdzie ciężko jest je ukryć. Swój początek powstania mają w porach, z kolei te narażone są na zatykanie się. W głównej mierze to właśnie pot, martwy naskórek, a także bakterie osadzają się w naszych porach. Gdy jednak nasze gruczoły łojowe zaczną wytwarzać nadmiar sebum – to zaczyna się poważny problem. Pryszcze najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania – to właśnie wtedy hormony płciowe zaczynają szaleć, a co za tym idzie poziom testosteronu i estrogenu wzrasta. Gdy jednak okres młodzieńczy mamy już za sobą, to być może należy przyjrzeć się bliżej powstającemu problemowi.

Pryszcze łojowe – zapobieganie:

Jako jedną, z najważniejszych źródeł powstawania pryszczy, jest niewłaściwe dbanie o higienę. To właśnie dlatego należy w naszej codziennej pielęgnacji korzystać z toniku, który pomaga utrzymać prawidłowe pH naszej cery. Warto również, do naszego codziennego rytuału, włączyć żele oczyszczające, które wesprą nas w zachowaniu czystości skóry. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by za wszelką cenę nie wyciskać pryszczy pojawiających się na naszym ciele. W przeciwnym razie problem może się namnożyć. Dodatkowo możemy przyczynić się do powstawania blizn.

Pryszcze łojowe – zabiegi:

Jako zabieg pielęgnacyjny stosujemy przede wszystkim peelingi. Mają one za zadanie skutecznie oczyścić naszą cerę z martwego naskórka, czyniąc ją jednocześnie gładką. Warto również pójść do kosmetyczki, która pomoże uporać się z problemem. Kwas azelainowy prócz redukcji przebarwień będzie przeciwdziałał wytwarzaniu sebum. Natomiast mikrodermabrazja diamentowa niezwykle dokładnie złuszczy naszą skórę. Pamiętajmy, że z naszym problemem, możemy również udać się do kliniki medycyny estetycznej – która oferuje laserową likwidację trądziku.

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Peeling chemiczny

PRX

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki