AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze na łydkach

Pryszcze na łydkach – informacje ogólne:

Po depilacji maszynką na naszych łydkach mogą powstawać czerwone krostki. Są to stany zapalne. Powstają one na skutek zbyt tępej maszynki nie będącej w stanie dokładnie usunąć naszych niechcianych włosków. Na włoskach zbierają się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Pot, martwy naskórek, bakterie – to tylko niektóre z nich. Wszystko to ląduje w naszych porach, które wraz z sebum przyczyniają się do ich zatykania. Ten łój skórny, produkowany jest w naszych gruczołach łojowych. Natomiast zbyt przylegająca odzież może w głównej mierze przyczyniać się do ich aktywności. Podobnie mogą działać hormony, jednak nie zapominajmy także o tym, że pryszcze mogą mieć również podłoże genetyczne.

Pryszcze na łydkach – zapobieganie:

W zapobieganiu pojawiania się pryszczy pomoże kilkuminutowe namaczanie naszych łydek ciepłą wodą. Ułatwi nam to cały cały proces depilacji, czyniąc włoski bardziej miękkimi. Pamiętajmy o korzystaniu ze specjalnie przeznaczonych do depilacji preparatów. Warto jest również usuwać niechciane owłosienie zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Pomoże to uchronić naszą skórę przed niepotrzebnymi podrażnieniami.

Pryszcze na łydkach – zabiegi:

Po każdej depilacji maszynką stosujemy peelingi, które usuwają martwy naskórek. Skóra stanie się dzięki temu jedwabiście gładka. Gdyby uciążliwy problem nie znikał warto przemyśleć zmianę sposobu depilacji. Być może wosk okaże się dla nas znacznie lepszy? Gdyby również i ta metoda zawiodła warto wypróbować laserową depilację. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by nie wyciskać pojawiających się pryszczy. Problem nie zniknie, a naszą sytuację możemy jedynie pogorszyć.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy:

Icon 1540

Alma Harmony iPixel

Terapia światłem LED


Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki