AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze na skroniach

Pryszcze na skroniach – informacje ogólne:

Pryszcze swoje podłoże mają przede wszystkim w powstających na naszej cerze wągrach. To właśnie przez bakterie, pot oraz martwy naskórek nasze pory zatykają się. Znacząco wpływa na to również występowanie sebum – łoju skórnego, którego ilość jest uzależniona od naszych hormonów. Niektóre kobiety mogą zauważyć ten pojawiający się problem, gdy zbliża się miesiączka – wtedy również hormony dają o sobie znać. Wszystko to przy jednoczesnym połączeniu daje nam więc gotowy przepis na pojawienie się naszego niechcianego pryszcza. Warto również wiedzieć, że za ukazywanie się tych nieestetycznych krost odpowiadają nasze geny. Cera skłonna do przetłuszczania się również będzie idealna podstawą do rozwoju pryszczy.

Pryszcze na skroniach – zapobieganie:

Zapobieganie pojawiającym się pryszczom wiąże się przede wszystkim z utrzymaniem odpowiedniej higieny. Gdy nie przykładamy się do tego należycie i dokładnie to nasza skóra daje nam o tym znać. Dlatego niezwykle ważne jest pamiętanie o używaniu żeli oczyszczających, jak również korzystaniu z toników, które odpowiedzialne są za utrzymanie odpowiedniego pH naszej skóry. Zwróćmy również uwagę na to, czy czyścimy nasz telefon, który w ciągu dnia również jest dobrym miejscem do przenoszenia się bakterii. Wystarczy przyłożyć go do skroni by jeden z czynników potrzebnych do rozwoju pryszczy został spełniony. Podobnie jest z okularami – zwłaszcza, jeżeli w ciągu dnia nakładamy je na głowę. Wtedy na ich oprawach mogą pojawić się kosmetyki pielęgnacyjne do włosów, a przy ponownym założeniu na oczy, preparaty te znajdują się na naszych skroniach.

Pryszcze na skroniach – zabiegi:

Jako zabiegi mogące pomóc nam w codziennej walce z pryszczami stosujemy peelingi. Są one w stanie oczyścić naszą skórę z martwego naskórka. Warto również ograniczyć spożywanie niezdrowego jedzenia, picia kawy i mocnej herbaty. Gdyby te proste czynności, które powinny być naszą rutyną, także nie pomagały, należy zgłosić się do lekarza. 

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Terapia światłem LED

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Peeling chemiczny

PRX

Peeling Salipeel Lic

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki