AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze przy uszach

Pryszcze przy uszach – informacje ogólne:

Pryszcze występujące w uszach są bardzo nieprzyjemne z uwagi na ból, jaki sprawiają. Dyskomfort jest odczuwalny zwłaszcza podczas snu. Gdy ten kłopot się pojawi, to należy szybko działać, aby nie narazić się na ból i trudności z leczeniem.

Pryszcze pojawiające się w obrębie uszu świadczą o problemach z nerkami, gdyż obszar ten jest bardzo powiązany z tymi narządami. Jeśli nerki nie funkcjonują prawidłowo, to należy pamiętać o piciu dużej ilości wody. Kawę oraz mocną herbatę należy ograniczyć, podobnie jak nadużywanie soli w naszej diecie.

Gdy jednak nasze nerki są zdrowe, to krosty, które się tam pojawiają mogą być spowodowane nadmiernym wydzielaniem sebum – łoju skórnego.

Pryszcze przy uszach – zapobieganie:

Profilaktyczne powinniśmy nie tylko dbać o higienę okolicy naszych uszu, lecz także pilnować się, aby nie dotykać małżowiny usznej brudnymi rękoma. Właśnie wtedy możemy przenosić bakterie na okolice naszego narządu słuchowego. Takie działanie może sprzyjać rozwijaniu się siedlisk bakterii mogących w dalszym czasie przyczynić się do powstania niechcianych pryszczy. Należy również pamiętać, aby od czasu do czasu dokładnie wytrzepać i wywietrzyć poduszki na których śpimy, by uniknąć dostania się do uszu i ich okolic drobnoustrojów. Używanie słuchawek również może niejako przyczyniać się do przenoszenia bakterii, dlatego najlepiej używać wyłącznie swoich.

Pryszcze przy uszach – zabiegi:

Jako domowy sposób na walkę z pryszczami przy uszach możemy wykorzystać wodę utlenioną – namaczamy nią wacik i kilkakrotnie w ciągu dnia przemywamy naszego pryszcza. Pomoże to w pozbyciu się bakterii i znacząco przyspieszy proces gojenia. Podobnie działa ocet jabłkowy – należy jednak pamiętać, aby po kilku minutach go zmyć.

Gdy jednak domowe metody zawodzą, a uciążliwy problem nie znika, należy skonsultować się z lekarzem. 

Terapia światłem LED

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Peeling chemiczny

PRX

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki