AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze z zimna

Pryszcze z zimna to przykra dolegliwość, która może być związana z wieloma czynnikami. Jak sama nazwa wskazuje, ta nadwrażliwość skóry zwykle pojawia się, jako reakcja na zimne temperatury czy wiatr. Objawy tego rzadko występującego schorzenia, związanego z uczuleniem na zimno, to bąble pokrzywkowe, swędzenie i opuchlizna. Tego rodzaju zmiany mogą pojawić się zimą, a także latem, kiedy na przykład podczas jedzenia lodów gardło staje się podrażnione, może też wystąpić obrzęk warg oraz krtani. Przyczyn pojawienia wyprysków na twarzy czy krost ropnych jest jednak znacznie więcej.

Pryszcze z zimna i nie tylko – przyczyny

Wbrew pozorom najczęstszą przyczyną powstawania nie jest zimno, a niewłaściwa dieta lub hormony. Rzadko zdarza się, że pryszcze występują razem z pokrzywką i jest to tzw. „uczulenie” na zimno. Dlatego zanim zostanie rozpoczęte leczenie, warto udać się do specjalisty, który prawidłowo zdiagnozuje powód powstania tego rodzaju nieprawidłowości. Po rozpoznaniu podłoża schorzenia, wskazana jest odpowiednia pielęgnacja skóry, która zapobiega rozprzestrzenieniu się stanów zapalnych i pogorszeniu objawów.

Pryszcze z zimna, wypryski na twarzy, trądzik pospolity – leczenie

Zarówno pryszcze z zimna, jak i wszelkiego rodzaju wypryski na twarzy czy trądzik pospolity, występujący na ciele, wymagają podjęcia odpowiedniego leczenia. W przypadku krost ropnych najczęściej przepisywane są antybiotyki doustne (tetracyklina), które mają za zadanie zmniejszyć stan zapalny. Ponadto, w zaostrzonej postaci krost ropnych farmakoterapia obejmuje również przyjmowanie retinoidów, które są pochodną witaminy A, konkretnie poprzez użycie izotretynoiny. Oprócz leczenia wewnętrznego bardzo ważne jest także przestrzeganie zasad odpowiedniej higieny, z zastosowaniem specjalistycznych preparatów do cery trądzikowej. Warto też regularnie wykonywać zabiegi złuszczające skórę kwasami. W przypadku leczenia trądziku, doskonale sprawdzają się peelingi, zawierające kwas salicylowy oraz pirogronowy. Zabiegi te pozytywnie wpływają na kondycję skóry, normalizują pracę gruczołów łojowych, łagodzą wypryski, a także rozjaśniają przebarwienia.

Pryszcze z zimna, wypryski na twarzy, trądzik pospolity – profilaktyka

Po ustaleniu przyczyny powstania schorzenia skóry, dobrze jest zastosować środki ostrożności, to znaczy systematycznie dbać o cerę, stosując odpowiednie kosmetyki przeciwtrądzikowe oraz przeprowadzać skuteczne zabiegi pielęgnacyjne. Dodatkowo leczenie pokrzywki z zimna polega na przyjmowaniu leków przeciwhistaminowych doustnie oraz w postaci maści i kremów. Profilaktyką jest w tym wypadku ograniczenie ekspozycji skóry na zimno, a także kąpieli w bardzo zimnej wodzie.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy z zimna

Zabiegami polecanymi, w sytuacji leczenia pryszczy z zimna, wszelkiego rodzaju wyprysków na twarzy, trądziku pospolitego, krost ropnych czy blizn potrądzikowych są, między innymi: Alma Harmony Acne CosmelanMaska tretinoinowa PRX Peeling Salipeel LicPicoSure 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki