AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze

Pryszcze – informacje ogólne:

Nieestetyczne krosty, pojawiające się najczęściej na naszej twarzy, to pryszcze. Z reguły, do ich powstania, przyczynia się najczęściej obecność trądziku. Te zmiany skórne, najczęściej pojawiają się na naszej twarzy, w strefie T. Strefa ta obejmuje części, na których praca gruczołów łojowych jest najintensywniejsza. To właśnie na czole, nosie i brodzie produkcja sebum jest największa. Na naszej twarzy (ale i nie tylko) są pory, które zatykając się przyczyniają się do obecności pryszczy. To właśnie wydzielany łój skórny, bakterie i drobne zanieczyszczenia (np. martwy naskórek), przyczyniają się do blokowania naszych porów. W efekcie tego, pod naszą skórą tworzy się stan zapalny, objawiający się trądzikiem. Problem ten najczęściej dotyka młodzież – ze względu na okres dojrzewania i burzę hormonalną. Nie oznacza to jednak, że u dorosłych pryszcze nie występują. To właśnie stres lub genetyka, może przysporzyć im tych problemów.

Pryszcze – zapobieganie:

Aby zapobiegać pojawianiu się pryszczy, należy starannie dbać o swoją higienę. Nie wolno iść spać w makijażu – nie ważne jak jesteście zmęczone. Takie postępowanie tylko przyczynia się do zatykania porów. W swojej codziennej pielęgnacji, należy stosować tonik, który zapewni naszej skórze optymalne pH. Nie zapominaj także o żelu oczyszczającym – za co Twoja twarz na pewno Ci się odwdzięczy. Warto jest również zmienić swoją dietę. Jeżeli obfituje ona w tłuste i niezdrowe jedzenie – zamień je na produkty pełnowartościowe. Pamiętaj także o ograniczeniu kolorowych i gazowanych napoi – zdrowsza będzie woda.

Pryszcze – polecane zabiegi:

W domowej pielęgnacji, niezwykle przydatny, okaże się peeling. Jeśli do tej pory go nie stosowałaś, koniecznie zacznij! Stosując go kilka razy w tygodniu, poprawisz jakość swojej cery, złuszczając przy tym martwy naskórek. Gdyby starania te okazały się niewystarczające – odwiedź kosmetyczkę. Być może to właśnie mikrodermabrazja okaże się strzałem w dziesiątkę? Zabieg ten polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka z pomocą mikrokryształków. Najważniejsze jest pamiętanie o tym, by nie wyciskać swoich pryszczy. Dzięki temu szybciej pozbędziesz się problemu.

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Alma Harmony Acne

Alma Harmony iPixel

Cosmelan

Maska tretinoinowa

Peeling chemiczny

PRX

Peeling Salipeel Lic

Sebacia

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki