NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Przetłuszczona skóra

Przetłuszczona skóra ma związek z nadmiernym wydzielaniem łoju przez gruczoły potowe. Tłusta skóra może być przyczyną chorób skóry, takich jak na przykład łupież lub stan zapalny. Nadmierne wydzielanie sebum może wiązać się także z nieestetycznym wyglądem, powodując błyszczenie cery czy wpływając na szybkie przetłuszczanie się włosów.


Przetłuszczona skóra – przyczyny

Przetłuszczona skóra jest wynikiem nadmiernego wydzielania łoju przez kanaliki potowe, które znajdują się w skórze. Przyczyn tego zaburzenia może być kilka i mają one wpływ na to czy jest to problem stały, czy pojawia się jedynie okresowo. Za główne przyczyny przetłuszczania się skóry uznawane są:
Uwarunkowania genetyczne. Cerę tłustą można odziedziczyć po poprzednich pokoleniach. Osoby z odziedziczoną tendencją mają powiększone gruczoły potowe, a przetłuszczona skóra towarzyszy im przez całe życie
Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Przyczyną zaburzenia wydzielania sebum może być także nieodpowiednia pielęgnacja skóry i stosowanie preparatów, które mają tendencje do zapychania porów, podrażniania skóry oraz jej przesuszania, co w efekcie aktywuje skórę do wydzielania łoju
Zaburzenia hormonalne. Problem z przetłuszczoną skórą może być wynikiem zachwiania właściwej gospodarki hormonalnej w organizmie. Głównie dotyczy to hormonów płciowych, wówczas nadmierne wydzielanie sebum może wystąpić w okresie dojrzewania, w czasie ciąży czy menopauzy. Na stan skóry wpływają także inne hormony, schorzenia takie jak nadczynność bądź niedoczynność tarczycy również mogą wpłynąć na stan cery. Duży wpływ na skórę ma także leczenie hormonalne oraz stosowanie antykoncepcji
Stres. Częste sytuacje stresowe mogą wpłynąć na przetłuszczenie skóry. Wydzielanie łoju ma duży związek nie tylko z hormonami, lecz także układem nerwowym i neurologicznym. Narażenie organizmu na wydzielanie adrenaliny czy kortyzolu w nadmiernych ilościach może być powodem przetłuszczenia skóry.

Przetłuszczona skóra – objawy

Skóra tłusta charakteryzuje się ziarnisto-żółtym wyglądem. Bardzo często się błyszczy i jest lepka w dotyku za sprawą warstwy łoju, który pokrywa jej powierzchnię. Nadmierne przetłuszczanie zwiększa to również ryzyko pojawienia się wyprysków bakteryjnych, trądziku, czy infekcji grzybiczych.

Przetłuszczona skóra – leczenie

Skóra tłusta wymaga stosowania odpowiednich preparatów, które regulują wydzielanie sebum. Często dobre rezultaty przynosi także zastosowanie diety. Cerę tłustą należy dogłębnie oczyszczać oraz regularnie pozbywać się warstwy martwego naskórka.

Polecane zabiegi dla przetłuszczonej skóry:

Peeling „Salipeel Lic”
Peeling chemiczny
Peeling „Yellow Peel”
Peeling „Whitening”
Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial
Peeling Refresh
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielającym
Kwas hialuronowy
Peeling PRX
Neauvia Organic
NEAUVIA Organic
Neauvia Hydro
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki