AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Rozstępy po ciąży

Rozstępy powstałe w wyniku ciąży i porodu to nieestetyczne zmiany skórne, będące konsekwencją gwałtownego rozciągania się i zaburzeń sprężystości skóry. Mające postać brunatnych pasemek, są nieestetyczne, a czasem bolesne. Blizny pociążowe to także efekt zaburzeń hormonalnych. Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach, piersiach.

Rozstępy po ciąży – zapobieganie

Usuwanie rozstępów ciążowych jest sprawą trudną, choć nie niemożliwą. W przypadku planowanego macierzyństwa, warto zadbać o skórę jeszcze przed zajściem w ciążę. Po urodzeniu dziecka wskazane jest stosowanie odpowiednich kremów, zawierających składniki, takie jak: retinol, witamina C, kolagen, olejki roślinne czy kwas glikolowy. Skuteczną profilaktyką rozstępów są delikatne masaże skóry okrężnymi ruchami. Skóra młodej matki ma niezwykłą łatwość rewitalizacji, jednak profilaktyka musi zostać podjęta odpowiednio wcześnie.

Rozstępy po ciąży – leczenie

Skóra po ciąży powoli wraca do dawnego stanu, ale rozstępy pociążowe stają się szczególnie zauważalne. Stosuje się fototerapię, karboksyterapię lub mezoterapię. Najskuteczniejsza jednak zwykle okazuje się kuracja laserem. Światło laserowe stymuluje produkcję kolagenu, który uległ uszkodzeniu podczas ciąży, wpływa też leczniczo na rozszerzone naczynia krwionośne. Laserowe usuwanie rozstępów wymaga zwykle kilku serii, należy też pamiętać, że zbyt duże ubytki, wynikające najczęściej z zaniechania profilaktyki podczas ciąży, są bardzo trudne do wyleczenia. Zwykle blizny w postaci jasnych smug pozostają na zawsze.

Polecane zabiegi w leczeniu rozstępów na skórze:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2

Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki