AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest zapalną chorobą skóry twarzy, która charakteryzuje się zaczerwienieniem, pajączkami oraz krostkami. Z trądzikiem różowatym najczęściej mają do czynienia osoby o jasnej karnacji (I i II fototyp skóry), a także cienkiej, delikatnej i suchej skórze.

Trądzik różowaty – przyczyny

Brak prawidłowej pielęgnacji skóry ze skłonnością do rumieńców oraz niewystarczająca ochrona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych (mrozem, wiatrem, słońcem, gwałtownymi zmianami temperatur) prowadzi właśnie do trądziku różowatego – najczęściej między 30. a 50. rokiem życia. Trądzik różowaty może jednak wystąpić także wskutek zaburzeń hormonalnych, nieprawidłowego składu łoju, zakażeń mieszków włosowych lub zakażeń bakteryjnych, a nawet niewłaściwej diety – trądzik różowaty bardzo często wiąże się z nietolerancją niektórych substancji pokarmowych.

Trądzik różowaty – objawy

Początkowe objawy trądziku różowatego to napadowe rumienienie się, zaczerwienienie, pieczenie oraz obrzęk skóry na policzkach i wokół oczu. W późniejszym etapie pojawiają się pojedyncze grudki na policzkach, nosie i wokół ust, a także zmiany o charakterze krostkowym. W niektórych przypadkach może też wystąpić oczna postać choroby charakteryzująca się zaczerwienieniem i pieczeniem spojówek. Trądzik różowaty na nosie może przyjąć postać grudek przechodzących w zlewne zmiany przerostowe.

Trądzik różowaty – leczenie

Trądzik różowaty leczy się zewnętrznie przy pomocy aplikowanych miejscowo maści, a także lekami doustnymi. Po ustąpieniu stanu zapalnego, lekarz może zalecić terapię laserową, w celu zamknięcia naczyń oraz zmniejszenia skłonności skóry do zaczerwienień oraz ryzyka nawrotów choroby. Duże znaczenie w leczeniu trądziku różowatego ma również codzienna pielęgnacja skóry, która powinna opierać się przede wszystkim na skutecznej ochronie przeciwsłonecznej i kosmetykach wzmacniających słabe naczynia krwionośne.

Polecane zabiegi w leczeniu trądziku różowatego:

Salipeel Lic
Peeling chemiczny
Whitening
Mikrodermabrazja Hydrafacial
Maska Skin Fit
Peeling Refresh
Peeling Retises CT
Cutera Excel V
Mikrodermabrazja Hydrafacial z kompleksem wybielajacym
Laser Cutera Excel Plus

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki